Odpoczynek na nieziemskiej wyspie słońca, czyli podróże z Wrocławia na Jamajkę

Jamajka to trzecia w kolejności największa wyspa Morza Karaibskiego. Ta fantastyczna oaza położona na południe od Kuby nie narzeka na brak odwiedzających. Sezon na niezwykłej oazie trwa cały rok, a podróżujący mają wiele atrakcji by spędzić wspaniale czas.
Możemy zauważyć, że częste ataki terrorystyczne mają ogromny wpływ na wycieczki Polaków. Kraje, które cieszyły się dyżym zainteresowaniem jak na przykład Tunezja czy Egipt znacznie spadły w tabeli popularnych turystycznie krajów. Marcowy zamach w Tunisie znacznie osłabił pozycję tego państwa, a czerwcowy wyeliminował jako główny kierunek podróży. Pomimo porządnej infrastruktury i świetnych możliwości turystycznych kraje te notują kiepskie wyniki. Widocznie strach Polaków o własne życie zwycięża. Kraje europejskie też stanowiły wybór urlopowych wycieczek nie tylko naszych krajan, ale także wielu turystów z innych krajów. Jednakże po atakach terrorystycznych we Francji oraz kryzysie bankowym w Grecji i Włoszech zaczęto się zastanawiać się czy wakacje w tych rejonach mają sens.

Zwycięstwo w tym plebiscycie wygrały kraje, które zawsze były przesuwane na boczny tor z powodu ilości kilometrów od Polski oraz ceny która nie zadowalała, wręcz odstraszała. Jednym z tych krajów jest Jamajka, która jest mekką dla turystów. Do kąpieli słonecznych namawiają fenomenalne, białe, duże plaże na których cienia można zaznać pod szerokimi drzewami kokosowymi. Popularnymi kierunkami wycieczek na Jamajce są: pełna świeżości, muzyki i nowych atrakcji stolica wyspy Kingston, ale również Ochio Rios, Rio Buena, jak i Negril.

Jamajka
Napisał: Viaggio Routard
Na podstawie: http://www.flickr.com
To właśnie w Negril znajduje się ogromna plaża Jamajki, która posiada fantastyczne warunki do korzystania z uroków sportów wodnych, a duże rodziny mogą spędzić niezapomniany czas przy blasku słońca na nieskazitelno niebieskim niebie. Wśród pasjonatów spacerów to niejeden znajdzie coś dla siebie. West End- część Negril, która przyciąga spacerowiczów, chcących poczuć dawny atmosferę przystani. Ziemią obiecaną dla podróżujących jest szalony Ochio Rios. Jamajka przyciąga pięknymi krajobrazami, inspirującą kulturą oraz barwną roślinnością. Nie musimy się bać o klimat, gdyż czarnoskórzy mieszkańcy są bardzo miłym i rozrywkowym narodem. Zarażą nas zamiłowaniem do muzyki regionalnej i dredów. Biura z ofertami wakacji co raz częściej proponują oferty wycieczek do tego fantastycznego państwa.Nasi Rodacy słyną z szukania łatwej i najkrótszej drogi do punktu docelowego dlatego też możemy korzystać z zorganizowanych wyjazdów, gdzie wszystko jest już zorganizowane, nie musimy się też obwiać o zakwaterowanie i wyżywienie. Ale jeśli jesteś jednak lekkoduchem, możesz samemu od A do Z zorganizować wyjazd. Pierwszy krok to zakup biletów lotniczych. Świetnym miejscem wylotu na Jamajkę to Wrocław, w szczególności, gdy mieszka się daleko od wielkich miast Polski z lokalnymi lotniskami. Miasto to jest dużym ośrodkiem gospodarczym, posiada rozwiniętą sieć dróg, więc bez problemu można do niego dotrzeć z wielu części naszego państwa. Sam lot na wyspę trwa 14 godzin, ale później pozostaje tylko cieszyć uroczym czasem spędzonym na tętniących życiem plażach.

Podróż z Wrocławia na Jamajkę nie kwalifikuje się do najtańszych, bo za lot można na nią wydać nawet kilka tysięcy złotych, jednak można spełnić swoje marzenia i radować się pięknymi widokami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 08:07:47
Tagi: wycieczki, wakacje, Jamajka, wylot