Planujemy wakacje w Polsce - gdzie warto pojechać?

Nadchodzące wakacje to świetna okazja do zobaczenia nowych miejsc. Jeżeli jesteśmy właśnie w trakcie planowania, dokąd się udamy, być może warto byłoby rozważyć któreś z pięknych miejsc w Polsce? Każdego roku Polacy coraz chętniej decydują się na wakacje na ojczystych ziemiach, co przyczynia się do faktu, iż infrastruktura związana z turystyką coraz lepiej się w naszym kraju rozwija.


Wyśmienitym
więcej informacji
Napisał: capt_tain Tom
Na podstawie: http://www.flickr.com
pomysłem na interesujący wypoczynek na pewno okaże się agroturystyka. Jest to typ zakwaterowania na obszarze wsi przy jednoczesnym korzystaniu z dostępnych tam atrakcji. Istotnym aspektem agroturystyki jest bezpośredni kontakt z gospodarzami, to jest na przykład wspólne posiłki, biesiadowanie przy ognisku i tym podobne. W tego typu gospodarstwie zazwyczajznajdziemy wiele atrakcji dla dzieci – huśtawki, basen, różnego rodzaju zwierzęta gospodarcze z którymi można bezpośrednio obcować. Taki wyjazd może zatem nie tylko zagwarantować odpoczynek na cichej wsi, z dala od miejskiego zgiełku, lecz także pełnić funkcję edukacyjną dla naszego dziecka. Ponadto, posiłki jakie otrzymamy przy okazji tego rodzaju zakwaterowania zwykle są przyrządzane z produktów uprawianych na danym gospodarstwie. Sprawia to, iż warzywa czy owoce są z pewnością bardziej ekologiczne i bogatsze w wartości odżywcze niż te ze sklepu. Prawdopodobnie będziemy mogli także spróbować nabiału wytwarzanego domowym sposobem. Mleko podane prosto od krowy czy własnoręcznie wykonany przez gospodarzy ser może sprawić, iż poznamy zupełnie nowy świat!
kaszuby
Napisał: glencharnoch
Na podstawie: www.flickr.com

Jak widać, zalettakiego typu wypoczynku jest bardzo wiele. Jeśli zatem interesuje nas agroturystyka Kaszuby mogą okazać się genialnym wyborem! Sprawdź: agroturystyka kaszuby. Jest to regionbardzo chętnie odwiedzany przez turystów głównie ze względu na walory przyrodnicze. Dostępność przepięknych piaszczystych plaż Morza Bałtyckiego oraz liczne jeziora zachęcają co roku tysiące ludzi do odbycia urlopu właśnie tam.
Jest to świetna baza wypadowa zarówno dla ludzi z Trójmiasta, którzy pragną odpocząć, jak również dla turystów przybywających z innych miejsc w Polsce, pragnących wypocząć na pojezierzu. Jest tu również bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura oraz fantastyczne warunki do odbycia urlopu.

Jeżeli zatem nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do miejsca, do którego pragniemy wybrać się na wakacje, bezwzględnie warto rozważyć teren Kaszub. Jeśli chodzi zaś o agroturystykę jako formę noclegu, może ona okazać się niezapomnianym przeżyciem, fantastycznym sposobem na odpoczynek oraz okazją do poznawania regionalnej kultury.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 08:08:09
Tagi: urlop, relaks, nocleg, wypoczynek