Lotnisko w stolicy Dolnego Śląska - w jaki sposób tam dotrzeć?

Każdego dnia, a zwłaszcza w sezonie letnim, pełno osób wybiera się do miejscowości Wrocław z zamiarem uskuteczniania lotu w powietrzu. Gdyż lotnisko w tym punkcie ma dużą sieć międzynarodowych połączeń, najpokaźniejszą w tym regionie. Dlatego tez dużo osób z sąsiednich miejscowości przybywa tutaj, żeby odbyć dalszą drogę. Lecz jaki rodzaj komunikacji obrać żeby trasa była dla nas najbardziej wygodna?


Jak pokaźna jest odległość od starówki do lotniska? Czy kalkuluje się tam udać własnym autem?
lotnisko
Napisał: Mike Petrucci
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteśmy zmotoryzowani, posiadamy działający wehikuł, którym lubimy przemierzać większe dystanse, warto udać się tam własnie za użyciem auta. Gdyż parking przy lotnisku jest stosunkowo tani, za cały tydzień postoju zapłacimy jedynie czterdzieści złotych. Jeżeli wliczymy to sobie do kosztów wakacji nie będzie to dla nas znaczny wydatek. Dodatkowo, także jeśli Wrocław nie jest nam za dobrze znanym miejscem, bez kłopotu trafimy na lotnisko (szczegóły - http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-szwajcarii) z każdej jego części, gdyż znaki są całkiem regularnie rozmieszczone, więcej Umieszczone jest ono na przedmieściach, jednak jeszcze na obszarze miasta, dlatego ulice, które doń wiodą są niezwykle komfortowe i właściwie połączone.

Jeśli jednak nie mamy własnego wehikułu, parking przy lotnisku nam się nie zda, musimy znaleźć inny rodzaj transportu. Kiedy już dotrzemy do centrum pociągiem, zaraz obok samego dworca mieści się pętla autobusu, który zabierze nas pod same drzwi lotniska. Cena biletu jest normalna, jest to bowiem autobus
parking
miejski, z tego powodu wydatek właściwie będzie zerowy.


Jedynym minusem są spore tłumy w autobusie, podróż jest całkiem długa, trwa nieco ponad pół godziny, a większość pasażerów zaopatrzonych jest w walizki, przez to zazwyczaj w środku panuje duży ścisk. Sytuacja najmocniej uciążliwa jest w okresie upałów. Inną alternatywą będzie oczywiście wezwanie taksówki. Taka podróż z samego dworca pod lotnisko (szczegóły pod adresem https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-bulgarii) Wrocław, może nas kosztować od 40 do nawet 100 złotych, wszystko zależy od firmy, z której usług skorzystamy. Dlatego lepiej zatelefonować po taryfę, niż brać pierwszą z brzegu dostępną. W porównaniu z pozostałymi, większymi miejscowościami, zwłaszcza na zachodzie, terminal lotniczy we Wrocławiu jest całkiem niedaleko od starówki - polecana strona. Możemy się tam wybrać samochodem, który trzeba odstawić na parking przy lotnisku, autobusem, lub taksówką. Wszystko zależy od naszych upodobań i finansów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 08:07:54
Tagi: transport, pojazd, odległość