Wakacje Ustronie Morskie - najbardziej zachęcająca forma na tegoroczny urlop

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – głosi popularne przysłowie. A i tak się składa, iż duża część krajanów bardziej zna egipskie piramidy, niż piękne, nasze polskie morze. Na szczęście, coraz więcej z nich zamienia kierunek swoich wczasów na polskie ośrodki turystyczne.

Zachód słońca nad Bałtykiem
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Minęła moda na Egipt i Turcję. W późniejszym czasie zasłynęła Chorwacja, Czarnogóra, Grecja. Obecnie polscy wczasowicze „przejedzeni” już zagranicznymi wycieczkami zaczęli doceniać krajowe zakątki turystyczne i znajdywać w nich piękno. A skoro Polska, to głównie morze. A skoro morze, to Ustronie Morskie – najlepsza opcja na przyszłe wakacje.Ustronie Morskie jest małą, starą rybacką wioską, położoną w malowniczej części Pomorza, w pobliżu Kołobrzegu. Wioska ta, choć typowo turystyczna, proponuje zdecydowanie więcej spokoju i relaksu, niż pobliskie kurorty wczasowe, jak na przykład Międzyzdroje. Choć niepozorna, daje mocdaje mnóstwodaje multum atrakcji, które umilą chwile zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Jeśli wystukujemy w wyszukiwarkę hasło: wakacje ustronie morskie, początkowo ukaże się nam dużo propozycji na domki letniskowe. Biorąc pod uwagę, że na wakacje wybieramy się z całą rodziną i na dłuższy okres czasu niż kilka dni, to najlepsza forma noclegu. Wyszukując dalej szybko się dowiemy, że oferta wypoczynkowa nie kończy się tu na niezapomnianych widokach morza i noclegach. Bo chociaż Ustronie Morskie położone jest na wysokim klifie, to jest w stanie zaoferować o wiele więcej. Zaczynając od pięknych, bajecznych wprost widoków możemy postawić na niezapomniane loty widokowe na terenach Ustronia i Kołobrzegu. Dla bardziej skłonnych wrażeń turystów miejscowość ma do zaoferowania skoki spadochronowe nad samym morzem, zaledwie 200 metrów od plaży. Jeśli energia się nie wyczerpie, można ją doładować w okolicznym parku liniowym GIBON. Dużo interesujących miejsc noclegowych dostępnych jest na tej stronie podróżujących z dziećmi wartą zapamiętania przygodą będzie Western Park, który poza dobrą zabawą zapewni dużą dawkę wiedzy dotyczącą plemion Indian. Dalej zwiedzania z dziećmi warto odwiedzić skansen chleba, który wita świeżo upieczonymi bochenkami. Korzystając z okazji warto obejrzeć jedne z najstarszych i największych dębów, mających ponad 600 lat.

Głodnych romantycznych uniesień Ustronie zaprasza do obejrzenia miejskiej latarni morskiej, do której prowadzi 190 granitowych schodów. A na zakończenie każdy musi koniecznie zobaczyć kino 7D, w którym widzowie poczują „powiew powietrza, dotyk na plecach, zapach, temperaturę, bryzę wody, bąbelki, smeranie po nogach...”. Jak widać, wakacje ustronie morskie to najlepsza opcja na spędzenie tegorocznego lata.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 08:08:06
Tagi: dzieci, klif, skansen