Z jakich powodów warto wybrać się na wczasy na Kubę? Prześwietlamy jedną z najpopularniejszych wysp karaibskich.

Kuba to cudownie położona największa wyspa na Morzu Karaibskim. Stolicą Kuby jest Hawana, a największe miasta (oczywiście warte uwagi) to Santiago de Cuba, Santa Clara i znane Guantanamo. Jej skomplikowana i burzliwa historia a także specyficzny, słoneczny i suchy klimat, zachęcają do spędzenia tam długich wakacji w tanecznych rytmach Buena Vista Social Club, a wspaniale zachowana kolonialna architektura stanowi jedną z najlepszych atrakcji turystycznych wyspy.

Kuba
Napisał: Roderick Gray
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kuba obfituje w miejsca do zwiedzenia, więc warto wykupić zorganizowane wakacje z bardzo atrakcyjnym programem ukierunkowanym na zwiedzanie i obfitującym w opcjonalne wycieczki, ale jeżeli chcemy wyjechać tam tylko po to, by korzystać z palącego słońca na kubańskich, czystych plażach, samodzielnie zwiedzać miasta i korzystać z nocnego, klubowego życia – urlop na Kubie to też strzał w dziesiątkę.

Stolica – Hawana - też obfituje w miejsca warte zobaczenia: Plac i Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, historyczna część miasta, barokowa katedra... Można zwiedzić Muzeum Rumu – Bocoy i przemierzyć dzielnice Miramar i Cubanacan. W czasach przed rewolucją były to dzielnice bogaczy. Poza stolicą warto wybrać się do Pinar del Rio, czyli do miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales, czyli parku narodowego z gigantycznymi i malowniczymi wapiennymi ostańcami Mogotes.

Nie można też odpuścić sobie zobaczenia Farmy Orchidei oraz Indiańskiej Groty z malowidłami ściennymi. Dla niektórych atrakcyjnym miejscem będzie również farma krokodyli. Z większych miast portowych można odbyć wiele ekscytujących rejsów na okoliczne wyspy koralowe i kanały. Można również nurkować na rafie. Dobrze jest też zatrzymać się nad brzegiem Morza Karaibskiego w Zatoce Świń, aby zobaczyć podwodną jaskinię z barwnym od tropikalnych rybek miniaturowym jeziorkiem, czyli sławną Cueva de los Peces.

W tym miejscu można skorzystać z kąpieli w morzu. Kąpiele i odpoczynek na plaży możemy urozmaicić i opłacić dodatkowe opcjonalne wycieczki, których tam nie brak. Na Kubę można wyjechać z kilku większych miast Polski, szczególnie atrakcyjne cenowo i terminowo są wycieczki z Wrocławia. Główną zaletą jest to, że loty z Wrocławia na Kubę są bezpośrednie.


Kuba, wakacje
Napisał: Gareth Williams
Na podstawie: http://www.flickr.com
Symbolem Kuby jest nie tylko wódka z agawy, kubańskie cygaro, tytoń i rum oraz rządy Fiedela Castro, lecz głównie piękne zabytki i sporo atrakcji turystycznych. Dla wczasowiczów powinny być to wspomnienia, które przywiozą, fotografie przesycone kolorami i czekoladowa, promienna opalenizna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 08:07:52
Tagi: kąpiele, klimat, farma