Z maluchem w góry, czyli o czym nie zapomnieć, by nasz rodzinny wyjazd był udany

Kiedy pojawia się dziecko, musimy z wielu rzeczy zrezygnować. Ale na pewno nie są to wyjazdy na wakacje, ponieważ nawet z maluchem można cieszyć się wyjątkowym urlopem, należy tylko orientować się, w jaki sposób się przygotować, a wypad będzie doskonały.

Wielu rodziców
buty trekingowe
Na podstawie: pixabay.com
wybiera góry – jeśli ty również planujesz taki kierunek, będzie użytecznych ci kilka rad, dzięki którym niczego nie zapomnisz. Wyjeżdżając samemu pierwsze o czym myślałeś przed wypadem to wygodne buty górskie (sprawdź tutaj)oraz płaszcz przeciwdeszczowy, ponieważ pogoda w górach może się naprawdę raptownie zmienić. Teraz potrzeba zdecydowanie więcej zachodu, jedzie z tobą bowiem mały człowiek, o którego należy się należycie zatroszczyć. Potrzebne są w takim razie ubranka – ciepłe, polarowe bluzy, komfortowe buciki, jeśli malec już zaczyna chodzić, czapka, szalik oraz jak najbardziej kocyk, którym przykryjemy brzdąca, kiedy zaśnie w wózku. Wózek bowiem także bez wątpienia nam się przyda, a idealnie jest wybrać z oferty, którą prezentują nam turystyczne wózki dziecięce, warto sprawdzić: Jest dużo szlaków, w które taki wózek możemy zabrać, na przykład Dolina Kościeliska. Będziemy pokazywać pociesze piękne widoki oraz wyjątkowy świat, a gdy się zmęczy zwiedzaniem, przyjemnie pójdzie spać. Właściwy wózek w góry będzie miał większe, pompowane koła, jakie umożliwią przejechać przez kamienie bez zbytniego telepania. Wózek musi mieć też mocne pasy, ale zawsze warto, aby jeden z rodziców zabezpieczał maluszka,
dziecko
Napisał: Michael Papantonakis
Na podstawie: http://www.flickr.com
kiedy na przykład zjeżdżamy ze stromej ścieżki.Poza tym istotna jest apteczka, w jakiej będą znajdować się plastry, środki na odkażanie ran, a także syrop na gardło oraz krople do nosa. Będzie użyteczne również coś na komary i na biegunkę, jak również na boleści dziąseł, jeśli nasza pociecha właśnie ząbkuje. Należy też mieć na uwadze jedzenie dla maluszka, zatem warto wziąć ze sobą ręczny blender, aby również w trakcie wyjazdu móc zrobić ulubioną zupkę dziecka. Sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, a jakże upraszcza życie. Ty wiesz najlepiej, co jeszcze może być ci niezbędne. Weź ulubioną poduszkę czy maskotkę swojego malucha, smoczek, aby uspokoić dziecko w czasie nie zawsze wygodnej jazdy i frykasy, w szczególności te zdrowe. Wypad na pewno będzie udany, nie obawiaj się niczego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 08:07:55
Tagi: dziecko, wakacje, ból

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne