Zwiedzić świat - to pragnienie wielu z nas. Czy jest to realne, czy faktycznie możemy na to liczyć?

Jeśli przyjąć założenie, iż faktycznie życie mamy jedno, to powinniśmy starać się przeżyć je jak najlepiej. Jeżeli będziemy o tym pamiętać każdy dzień możemy zorganizować tak, jakby było zależne od niego bardzo wiele. Może nie być to ważne w skali mikro, obecnie, ale jak za jakiś czas spojrzymy wstecz, to się przekonamy, iż mimo wszystko warto było tak właśnie żyć oraz spełniać swoje plany.


Kuba
Napisał: Marika Bortolami
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choćby były najbardziej oryginalne, jak wycieczka dookoła świata. Na taki krok jest zdecydowanych coraz więcej osób, chociaż dla niektórych jest to pomysł wręcz niemożliwa do spełnienia. Ludzie boją się powracać nocą do domu, tak więc jak to dopiero zjechać świat, zajrzeć do różnych, czasem niebezpiecznych miejsc i jeszcze powrócić cały i zdrowy? Dla wielu jest to nie do pomyślenia, lecz istnieje określona grupa ludzi, możemy ich określić jako podróżnicy, którzy próbują swoich sił. Obecnie jest to realne niż wcześniej.

Oczywiście, spraw do załatwienia jest niezwykle wiele, dodatkowo są kraje bardziej drogie lub tanie, mniej oraz bardziej dostępne, niebezpiecznie i takie, gdzie trzeba uważać na każdym kroku, no ale taka podróż nie oznacza, że powinniśmy odwiedzić każde państwo a wybrać te najciekawsze. To raczej niezbyt realne, dlatego najkorzystniej mieć bardzo opracowany plan, żeby poznać jak najwięcej.

Filipiny, plaża
Napisał: elaine ross baylon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli nie istnieje możliwość zobaczenia całego świata zawsze można zdecydować się na jakiś obszar. To także może być ciekawe doświadczenie. Na przykład jedziemy do Azji i poświęcamy czas, ażeby ją dobrze poznać, następnie jak będzie inna możliwość jedziemy w stronę innego kontynentu. Kto może się zdecydować na tego typu wyprawę? Chciałoby się przyznać, iż wszyscy, ale prawdą jest, że nie każdy może sobie na to pozwolić.

Gdyby tak było, to samo hasło wyprawy dookoła świata nie stałoby się tak nęcące, byłoby powszechne, jak każda ina rzecz. Wiadomym jest, że mogą sobie na to pozwolić osoby, które mają pieniądze, lecz na szczęście nie jest to jedyny warunek. Wiele osób podróżuje za małe pieniądze. Wiele z tych osób może zdalnie pracować, a jeszcze inni przerywają pracę i za oszczędzone pieniądze wyruszają w świat. Najlepiej mają młodzi ludzie, gdyż mogą sobie pozwolić na przerwę na studiach i spróbować swoich sił.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-14 08:08:02
Tagi: podróż, pieniądze, wycieczka, przygoda, marzenia, doświadczenie, plany