Jakie atrakcje turystyczne zapewnia Sopot?

Sopot to jeden z najpopularniejszych kurortów w Polsce. Plaża to jednak nie jedyne atrakcje Sopotu. Na co warto zwrócić uwagę planując relaks w tym mieście?
sopot pensjonaty
Napisał: Arild Finne Nybø
Na podstawie: http://www.flickr.com
plaża (więcej w tym serwisie) jest zazwyczaj głównym punktem programu wypoczynku nad morzem. Jednak warto sprawdzić, co poza tym ma do zaoferowania miasto, w którym zaplanowaliśmy urlop czy weekendowy wypoczynek. Do najbardziej znanych atrakcji turystycznych Sopotu zaliczyć można sopockie molo, Crooked House, Monte Cassino, Operę Leśną, latarnię morską oraz park wodny. Niezwykle interesująca jest także sopocka architektura uzdrowiskowa. Ponadto, w tym mieście działa mnóstwo restauracji, klubów oraz barów. Oferowane są również wycieczki ze zwiedzaniem, ale równie dobrze można też wypożyczyć sprzęt rowerowy i ruszyć w samodzielne wyznaczoną trasę. W sezonie obywają się rozmaite koncerty i wystawy. Wielbicielom piękna natury poleca się odwiedzić również Trójmiejski Park Krajobrazowy.


Aby jednak zaplanowane atrakcje sprawiały nam na prawdę przyjemność, koniecznie powinniśmy znaleźć komfortowy nocleg. Opłaca się rozważyć kameralne miejsca, gdzie właściciele zadbają o nasz miły pobyt i zadowolenie. Sopot pensjonaty proponuje w wielu lokalizacjach, w tym blisko morza. W pokojach gościnnych zazwyczaj do dyspozycji przyjezdnych jest czajnik, lodówka i mikrofalówka, czy aneks kuchenny. Na koszt wpływ ma nie tylko standard pomieszczeń, lecz także wyżywienie.
Dokładne informacje jakie warunki zapewniają pensjonaty możemy znaleźć w bazach noclegowych i na stronach www danych pensjonatów. Jeżeli chodzi o Sopot pensjonaty oferowane są od 35 do 450 zł od osoby.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-23 08:15:13
Tagi: morze, odpoczynek, kraj