O czym trzeba pamiętać wybierając się w góry

W górach okoliczności pogodowe mogą przekształcać się z godziny na godzinę i to diametralnie. Wyruszając na wycieczkę podczas pięknej pogody, pełnej słońca a także błękitnego nieba, nie mamy gwarancji, że wracając aura będzie taka sama.


Bardzo prawdopodobne, iż może nas zaskoczyć burza z rzęsistym deszczem oraz porywistym wiatrem.
Tu czas na bardzo ważną uwagę: jeśli wychodzimy w góry w miejscu naszego zakwaterowania zostawmy wiadomość o naszej planowanej trasie oraz o przybliżonej godzinie powrotu. Rzecz jasna nim to uczynimy trzeba zapoznać się z planem a także przewodnikami turystycznymi, aby podać właściwą trasę. Lepiej nie sugerować się dróżkami w Google Maps oraz podobnych serwisach, najdokładniejsze dane zawsze znajdą się w aktualnej mapce turystycznej rejonu. Na niej mamy dodatkowo informacje o schroniskach turystycznych na marszrucie naszej wyprawy, czy też szałasów albo leśniczówek, w których możemy się schronić w przypadku gwałtownego załamania pogody.

Niewątpliwie zainteresują Cię opisywane informacje, więc przeczytaj dokładnie polecany serwis (https://www.kormoran-rowy.pl/ceny-pakiety/turnus-rehabilitacyjny-nad-morzem), który zawiera wiele wartych zapamiętania faktów, to podobna tematyka jak w tym materiale.

/J]

Później musimy się spakować jak też odpowiednio przyodziać. Podstawą jest komfortowe obuwie, rzecz jasna najlepiej zakupić obuwie celowo przeznaczone na wycieczki górskie które oferuje prawie każdy sklep turystyczny, lecz mogą również być zwyczajne, solidne adidasy. Warto wziąć ze sobą czapeczkę z daszkiem, by uchronić się przed udarem słonecznym, do tego, pomimo że teraz mamy lato nie zaszkodzi spakować szalik, zapasowe skarpety, koszulę, kurtkę przeciwdeszczową. Nie zapomnijmy o podręcznej apteczce, latarce, zapalniczce (zapałki mogą zmoknąć), jak też o telefonie komórkowym z w pełni naładowaną baterią i spisanymi numerami alarmowymi do GOPR.


Oczywiście musimy pomyśleć o prowiancie i napojach. Ich liczba zależy od rozciągłości, rodzaju trasy a także tego, z kim wychodzimy na wymarsz. Standardowo weźmy z sobą kanapki oraz sztućce turystyczne. Możemy dorzucić batoniki energetyczne jak też koniecznie wodę. Oczywiście najlepiej jest w taki sposób ułożyć trasę, byśmy w połowie drogi mieli możliwość dopełnić zapasy. Dla zainteresowanych: sztućce turystyczne.


sztućce turystyczne
Napisał: Bitterroot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Teraz czas na najistotniejszą zasadę eskapad górskich. Otóż w góry wychodzimy o świcie, dlatego że aura, jeżeli ma się zepsuć, zrobi to najprawdopodobniej po południu.


Kierujmy także uwagę na typ naszej marszruty, tak, by rodzaj szlaku turystycznego był należycie dostosowany tak do naszej formy, jak i doświadczeń w górach. Perfekcyjna marszruta musi uwzględniać kondycję, stan zdrowia, wiek, warunki pogodowe jak też wspomniane doświadczenie w wędrówkach górskich. Cała oferta:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-23 08:15:21
Tagi: komfort, buty, sklep, życie, warunki