Pakujemy plecak na obóz harcerski

Jeżeli na obóz wybierasz się po raz pierwszy, spakowanie plecaka może zdawać Ci się czarną magią. Dlatego postanowiłem podzielić się z Wami swym sposobem żeby przejść przez cały proces bez większych problemów.
W każdym przewodniku o pakowaniu się odnajdziemy informację, aby przygotować sobie najpierw, właściwie przedtem spis koniecznego rynsztunku.
odzież turystyczna
Napisał: Bitterroot
Na podstawie: http://www.flickr.com
To racja, taki spis wspomaga, ale przynajmniej u mnie była zawsze ogromnie chaotyczna, toteż robiłem ją w dwóch fazach. Na ogół mam zarezerwowaną na nią jedną czy dwie kartki w notesie, który noszę za każdym razem przy sobie. Na tej kartce, przez siedem dni notuję co potrzebuję zabrać, jednak tylko w chwili gdy wpadnie mi to na myśl. Nie siadam celowo nad kartką i nie notuje, w związku z tym warto mieć ów notes - zapoznaj się z cenom - link do strony zawsze z sobą. Jeśli posiadamy już takową listę, przedmioty na niej raczej nie są ułożone w jakimś porządku. Stąd trzeba ją ugrupować – najprościej po prostu przesunąć każdy obiekt do grupy a potem grupami napisać na nowo na czysto.


Np. podział na grupy może wyglądać tak: Garderoba – zarówno wszelkie koszulki, spodnie, jak także bielizna, obuwie, uniform itp., ważne aby ilość i rodzaj ciuchów dostosować do prognozowanej pogody i długości biwaku. Odzież turystyczna dostępna jest w każdym markecie turystycznym. Spanie – a więc wszystko, co przydać się nam może do spania (śpiwór, karimata, piżama, namiot w razie obozu wędrownego). Apteczka – to przykładowo główne środki opatrunkowe, a również środek przeciw moskitom a także na ugryzienia. Kosmetyczka – czyli kosmetyki, ręcznik itd. Pożywienie – przekąski na podróż, prowiant, ale także menażka, płyn do naczyń jak też gąbeczka. Obozowe – a więc sprzęt niezbędny do obozowego życia jak też zajęć: kozik, busola, latarka na czoło, krzesiwo, sznurek itd. Inne – plan, dokumenty a także pieniążki, notes, śpiewnik itp. Przeczytaj więcej: wpis.


Po co w ogóle wprowadzać taki podział? Po pierwsze łatwiej wtedy wszystko skompletować, lecz przede wszystkim dużo łatwiej dostrzec czy czegoś nam nie brakuje.
Kiedy wiemy już co zapakować, trzeba zgromadzić cały ekwipunek w jednym miejscu – na przykład na posadzce, wielkim stole lub posłaniu. Mając wszystko przygotowane możemy przystąpić do ładowania. Niezbędne rzeczy takie jak ubrania dla harcerzy nabędziemy w każdej składnicy . Tu więcej: .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-23 08:15:21
Tagi: ubrania, pieniądze, rzeczy, gry, sklep