Urlop w Grecji - co pożądane byłoby zwiedzić?

Grecja słynie z perfekcyjnych zabytków architektonicznych oraz kulturalnych, w związku z tym wyjazd do Grecji z pewnością będzie nie lada gratką dla pasjonatów historii. Wybierając się do Grecji, pożądane byłoby pierwej przygotowywać sobie plan zwiedzania, by prawidłowo rozplanować czas pobytu.
Do najsłynniejszych zabytków architektonicznych naturalnie wolno zaliczyć Delfy, które przyciągają wielu turystów jadących na wakacje last minute- . Delfy podzielone są na trzy części - Świątynie Apolina, Marmarię i Źródła Kastalskie. Koniecznie musimy również zwiedzić Ateny, to znaczy stolicę Grecji. W Atenach znajduje się sporo perfekcyjnych pamiątek z przeszłości. Największą popularnością cieszy się oczywiście słynny na całym świecie Akropol, a także Partenon. Kolejne znaczące ateńskie zabytki to Olimpiejon i Łuk Hadriana. Wskazane jest wybrać się też na Półwysep Athos, który słynie z doskonałych widoków - wąwozów, lasów oraz wodospadów, jakie zostały wpisane na listę UNESCO.

Ruiny Akropolu
Napisał: Les Chatfield
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielkie zaciekawienie wzbudza także stolica Macedonii, to znaczy Saloniki. Znajduje się tam sporo interesujących zabytków, nadzwyczaj intrygującym i jednocześnie najstarszym zabytkiem jest Rotunda, która pochodzi z przełomu III oraz IV wieku. Rzecz jasna to ledwie kilka miejsc i zabytków, które powinno zobaczyć, wybierając się na wakacje Grecja posiada ich jeszcze sporo. Jeżeli chesz przeczytać więcej kliknij odnośnik. Słusznym planem jest zabranie ze sobą poradnika po Grecji, gdzie odszukamy opisy innych fascynujących miejsc wartych zobaczenia.


Wczasy w Grecji niewątpliwie będą zaliczać się do niezapomnianych. Grecja zachwyca nie tylko doskonałą architekturą, wiekowymi, historycznymi zabytkami i widokami. Miejsce to jest niezwykłe pod każdym względem, także jeżeli chodzi o kulturę oraz mentalność Greków. Grecka kuchnia też zasługuje na znaczną uwagę, w związku z tym będąc w Grecji naturalnie należałoby spróbować greckich przysmaków i rarytasów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-23 08:15:12
Tagi: czas, turystów, Saloniki