W jaki sposób określić kierunek świata na obozie?

Jeśli jedziemy na obóz, albo, gdy wysyłamy nasze dziecko na jakiś obóz, to dobrze mieć świadomość, że nasza pociecha powróci po takim obozie zmieniona. Przez czternaście dni będzie rodziców, jedynie inne dzieci i opiekunowie, którzy będą mówili, że trzeba pościelić łóżka, wstać o określonej godzinie, zjeść to, co będzie akurat w menu, bez przebierania w jedzeniu.
Idealną zaprawą dla samodzielności dziecka jest obóz harcerski albo jeden z obozów sportowych. Jeżeli będzie to na przykład obóz z żaglówkami to dzieci nauczą się korzystać z busoli, to samo zrobią na na obozie harcerskim, choć na tym drugim będą się uczyć też w jaki sposób określić strony świata przy pomocy naturalnych elementów przyrody nieożywionej. Jak widomo busola jest niesamowicie potrzebnym urządzeniem do oznaczania kierunków świata, część osób myli ją z kompasem. Busola posiada więcej funkcji niż kompas, jednak umiejętność posługiwania się tymi dwoma urządzeniami, może być przydatna. Nawet, jeśli nie będziemy zapisywać dziecka na obozy, to warto nauczyć malucha korzystać z busoli, bo to dobra umiejętność. Sami jadąc na surwiwal powinniśmy pamiętać o zabraniu ze sobą tego ważnego narzędzia w walce o przetrwanie, bo umieć poruszać się w nieznanej przestrzeni, nie pogubić się jest równie ważne dla przetrwania jak znalezienie jadalnych korzonków.

Podoba Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że podobny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link żywność ekologiczna.

Interesująca oferta:


manierka
Napisał: Bitterroot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Potrzebna w różnych sytuacjach


Każdy, kto należał do harcerstwa doskonale wie, co to jest manierka. Otóż jest to zamykane naczynie z odpornego tworzywa, przeważnie metalowe, czasem srebrne a czasem w zielonych kolorach. Mieści się w manierce do dwóch litrów płynów. Manierek używają nie tylko harcerze, ale też, a może raczej w szczególności ludzie z wojska. To potrzebna rzecz na poligonie. Powinniśmy, więc sprawić dla siebie taką, kiedy wyjeżdżamy na obóz harcerski albo kiedy będziemy musieli pojechać na poligon. Możemy kupić różne manierki, bo producenci tego rodzaju rzeczy zadbali żeby było, z czego szukać. Przeczytaj tu: .


Poza manierką pewnie przyda nam się dodatkowo menażka, czyli naczynia do jedzenia, które przeważnie mają doczepione sztućce, a konkretnie widelec złączony z łyżką. Wszystkie te rzeczy mają zajmować jak najmniej miejsca i być jak najbardziej przydatne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-23 08:15:08
Tagi: narzędzia, dzieci, czas

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne