Być może warto jednak zastanowić się nad kupnem trenażera

Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia magnetyczna, czy orbitrek?”


Bieżnia treningowa
siłownia
Napisał: iStock.com
Na podstawie: iStock.com
Bardzo popularnym urządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa (magnetyczne bieżnie tylko w Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w warunkach domowych. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Ćwicząc na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, obniżamy poziom cholesterolu i poprawiamy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia oddziałują również na naszą sylwetkę – modelują mięśnie nóg oraz pośladków.

ćwiczenia na przyrządach w siłowni
Napisał: JBLM MWR
Na podstawie: http://www.flickr.com
Świetnym wyborem jest bieżnia treningowa. Ten rodzaj bieżni pozwala na łatwiejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Co więcej możemy dowolnie zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie da się powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostaje jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy przecież zakupić dobre urządzenie, które będzie służyło nam długo. Wypada tu powiedzieć, że bieżnia thorn to świetny wybór. Bieżnia Thorn cieszy się sporymm zaufaniem i gwarantuje wysoką jakość swoich urządzeń.

Orbitrek
Może należy jednak zastanowić się nad kupnem orbitreku? Te urządzenia posiadają dużo zalet, które należy uznać. Trenażer (orbitreki reebok) mniej obciąża stawy, spada więc ryzyko kontuzji. Dodatkowo, ćwiczenia na orbitreku angażują również mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Jeżli nie chcemy wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, właściwym wyborem jest bieżnia kettler. To urządzenie przeważnie jest mniej kosztowne od orbit reków innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-01 19:51:49
Tagi: poziom cholesterolu, pośladki, plecy, fitness, ćwiczenia, bieganie