Odszukaj polecaną wypożyczalnie samochodów w Polsce

Najbardziej popularnymi, pod względem ruchu turystycznego, regionami Polski są, bez wątpienia tereny Mazowsza czy Małopolski. Popularnością szczyci się również cały teren Dolnego Śląska. Lecz niedużo osób uważa za atrakcyjny obszar Podkarpacia. Podkarpacie, zlokalizowane w południowo-wschodniej części Polski, z pięknymi Bieszczadami, większymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo malowniczy obszar. Nie brak na nim miejsc, które pod względem urokliwości turystycznej, ani trochę nie ustępują największym polskim zagłębiom turystycznym.


Wypożyczalnia samochodów Pro Rent
Bez wątpliwości jednym z najbardziej znanych miejsc, które powinno się zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- olbrzymi zespół fortyfikacji warownych. Z początkiem XX wieku była trzecią największą twierdzą w Europie- potężniejsze były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, wyjątkowo w historii wojen, była oblężona trzy razy. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po jej zakończeniu systematycznie traciła swoje znaczenie i niszczała. W dniu dzisiejszym to jeden z największych zabytków południowo-wschodniej Polski.


W Trzcinicy, obok Jasła, otwarte jest muzeum, które znajduje się w jednej z najdawniejszych i najbardziej znaczących w kraju osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Jest tam też wielkie grodzisko z początków średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się ten skansen, zajmuje powierzchnię ok 8 ha, na swoim terenie ma ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy do osady oraz 18 zrekonstruowanych chałup.


Również warte zobaczenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany budynek sakralny z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Również w Haczowie wybudowany jest zabytkowy, drewniany kościół. Powstał w XIV wieku i jest największym, oraz najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Także został wpisany na listę UNESCO.


auto
Napisał: Conny Sandland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest naprawdę spora ilość obiektów, które powinno się zwiedzić na Podkarpaciu. Jak to wszystko obejrzeć, jeśli jest się turystą? Możemy po prostu wynająć pojazd. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dobierze auto do naszych potrzeb, odpowiednio duży by zmieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować majątku, jeśli przyjedziemy na weekend- sporo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Dobre auto można wypożyczyć w tym miejscu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-01 19:51:49
Tagi: Auto, Rzeszów, wypożyczalnia aut, Podkarpacie