Podwodny świat w Twoim domu? Jak najbardziej!

Marzysz o zwierzątku domowym, ale Twój tryb życia skazałby psiaka na ciągłą tęsknotę? Dostajesz dreszczy na samą myśl o czyszczeniu kociej kuwety? A może masz uczulenie na sierść i nawet chomik wywołuje u Ciebie przykre objawy? Na wszystkie te bolączki jest odpowiedź. Akwarium! Rybki nie nie zatęsknią za Twoją osobą, nawet jeśli zamarzą Ci się długie wakacje. Nie będą powodem reakcji alergicznych. Za to idealnie Cię zrelaksują, a nawet staną się konkurencją dla tv. Akwarystyka to wspaniałe hobby.


akwarystyka
Czyszczenie akwarium to podstawowa czynność, jaką wskazane jest na bieżąco przeprowadzać (obok karmienia), jeżeli wymagasz, aby przebywający w nim przedstawiciele fauny byli dla Ciebie widoczni i przede wszystkim zdrowi. Gdy dopiero odkryłeś w sobie owe nowe hobby, powierz czyszczenie akwarium profesjonaliście – szczególnie gdy przeznaczone jest dla interesujących okazów. To, jak pielęgnować podwodny świat ryb, skorupiaków i roślin, zależy od rodzaju wody (słodka lub słona) i zamieszkujących je zwierząt.


Dlatego zanim znajdziesz miejsce na pokaźne, dwustulitrowe akwarium, zdobądź jak najwięcej informacji na temat indywidualnych potrzeb bytowych poszczególnych, ciekawych dla oka gatunków. Niektóre z nich potrzebują sporego więcej uwagi i kosztów związanych z utrzymaniem. Te informacje są najważniejsze – od nich będzie zależeć wygląd oraz wyposażenie akwarium.


kolorowe rybki
Napisał: Jim G
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwłaszcza dużych rozmiarów akwarium, egzotyczną florę i faunę potrzebuje posiadania stosownej wiedzy. Zanim zdecydujesz się na kupno akwarium wraz z całym osprzętem : akwarium filtry , zwierzętami, roślinami, tłem, poczytaj literaturę fachową, strony i fora internetowe, zajrzyj do sklepów akwarystycznych lub zoologicznych. W tych miejscach, otrzymasz najwięcej szczegółowych informacji, na temat jak dbać o akwarium. Akwarium, i małe i duże, to wspaniałe hobby i doskonała lekcja biologii jednocześnie – szczególnie dla najmłodszych. Toteż nie bój się realizacji swojego marzenia – spektakl z wodnymi stworzeniami w roli głównej pochłonie Cię bez reszty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-01 19:51:35
Tagi: Wyposażenie, akwarium