Polecane miejsca dla wędkarzy w Szwecji

Wędkowanie większości z nas kojarzy się z monotonną pseudorozrywką dla staruszków. Zazwyczaj widzimy starszego pana siedzącego sobie spokojnie na stołeczku nad brzegiem Jeziora, trzymającego w ręku wędkę i.. tyle. Nuda nie do pojęcia, nic się nie wydarza, ewentualnie książkę można przeczytać.
No, raz na parę godzin może zadrży wędka, czasami może złapie się jakaś rybka i wówczas należy ją wyjąć z brudnawych odmętów. A to też nie jest specjalnie ekscytujące. A dalekie wyprawy (www.legalnomads.pl/wyprawa-do-rpa/) wędkarskie to przygoda.

Takie obraz mamy w głowie i właściwie tak często wygląda wędkowanie , ale z pewnością do tego się nie ogranicza. Dla prawdziwego fanatyka nie lada przyjemnością są wyprawy (więcej informacji pod linkiem) wędkarskie. To przygotowane, grupowe wyprawy, zwykle na północ Europy. Na tego rodzaju wyprawie naprawdę da się odczuć co to znaczy ekstremalne wędkarstwo. Należy zdawać sobie sprawę, że nie będzie to zwykła wycieczka na ryby. To raczej zaplanowana wyprawa na wielkiego zwierza. Łowiska w Szwecji dla przykładu obfitują w wielkie łososie, z którymi trzeba powalczyć. Wybieramy się łodzią kawał w morze, oczywiście z przewodnikiem, który dokładnie wie, w którym miejscu ryby biorą i jaki gatunek możemy złapać.

Na ryby z Zew Przygody dobrze jest pojechać większą grupą. Gdy łowimy to z pewnością mamy znajomych również pasjonujących się wędkarstwem, warto zatem zaproponować im taki właśnie sposób na spędzenie kilku dni. Zorganizowane wyprawy wędkarskie mogą być też świetnym pomysłem na przykład na długi urlop. Gdy mamy ochotę odpocząć od wszystkiego, spróbować innego życia, pobyć na wodzie, walczyć z naturą – to fantastyczna przygoda.

Oczywiście można spokojnie zaplanować sobie też inne atrakcje. Zastanówmy się jednak czy to rozrywka dla nas. Jeśli cierpimy na chorobę morską, nie lubimy wielkich przestrzeni i nie jest dla nas żadna frajdą zmoknąć do gołej skóry i szarpać się dwie godziny z rybą ciągnąc ją do łodzi – lepiej nie decydujmy się na tego rodzaju wyjazd. To wspaniała zabawa ale także wielki wysiłek fizyczny, do którego powinniśmy być przygotowani. Gdy nasza kondycja pozostawia wiele do życzenia lepiej pozostańmy na stołeczku nad rzeką czy jeziorem i nie wyprawiajmy się łodzią na morze. Rozpocznijmy od mniej ekstremalnych wojaży.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-01 19:51:40
Tagi: woda, Ryby, wyprawa, wyjazdy, rzeka, wędkarstwo, ryba, wyjazd, przygoda