Przekonaj się dlaczego warto poruszać się rowerem

Wraz z rozpoczęciem lata, zaczyna się czas na rowery. Zasiadamy na rower i jedziemy przed siebie, odwiedzamy dawne oglądane miejsca, zaglądamy w zakamarki, do których nie sposób dojechać autem, oddychamy pachnącym, letnim powietrzem. Tak, to się nazywa życie.

rower bmx
Napisał: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podróżować można samemu, ale najfajniej robić to z całą familią. Właśnie zakupiliście sobie wspaniałe rowery cruisery, a wasza pociecha pomyka przed wami na nowiutkim rowerze bmx. Chcieliście sprezentować mu podobny do waszego, ale powiedział, że woli bmx, bo to taka maszyna, jakby traktory z napędem dla dzieci, co nie dotyczy rzecz jasna prędkości, bo tą osiąga największą, jaką się da (na jaką mu pozwalacie), chodzi mu o opony, w rowerze typu bmx są one raczej grube i solidne.

Lato to naprawdę rowerowy czas. Widać to niemal wszędzie, w szczególności, że ta tendencja wzrasta, a jazda rowerami staje się coraz bardziej popularna. Jeszcze kiedyś były tylko składaki, dzisiaj są i owszem także, przeżywają drugą młodość, coraz więcej ludzi się na nie decyduje, ale poza tym wybór mamy ogromny. Poza wspomnianymi cruiserami, bmx-ami (można zamówić w korzystnych cenach: rowery dziecięce cruiser), mamy także rowery trekkingowe, holenderskie czy szosówki. Dla każdego znajdzie się coś dobrego. Podobnie, jak obecnie rośnie ilość regularnie biegających polaków, tak jazda na rowerze stała się sposobem na życie.

Najskuteczniej rozumieją to rowerzyści, którzy traktują rower jako podstawowy środek transportu, ci, którzy wyjeżdżają na wakacje i podróżują na rowerach. Dla nich przeszkody to nie przeszkody, a obce kraje ich ciekawią, potrafią dojechać tam, gdzie nikt wcześniej jeszcze nie był, przywożą niezwykłe wspomnienia, pokazują, że tak właśnie można żyć.

Jednocześnie nie dorabiają do tego żadnej ideologii, ich podróże nie są medialne, nie potrzebują poklasku, robią to dla siebie, dla swoich wartości. Czasami jednak muszą być słyszany, jak ci, co podróżują, po to, by zebrać pieniądze na szczytny cel. Nie jest to żadna sława, lecz wewnętrzny obowiązek, który nakazuje jechać przed siebie, oraz pomagać jednocześnie innym osobom. Czy można wymyślić coś lepszego: siła własnych mięśni i ekologiczny styl życia. Czy jest coś piękniejszego?


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-01 19:51:46
Tagi: rowery, jazda na rowerze, bmx, holenderki