Urlop w Karkonoszach z rodziną lub znajomymi

Najwyższe pasmo Sudetów jest zarazem najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży jedynie mała, północna część Karkonoszy, jednakże góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Corocznie w Karkonosze przyjeżdża tysiące turystów - jedni odnajdują tu ciszę i odprężenie, inni idealne miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najpopularniejszymi kurortami wśród odwiedzających są zdecydowanie Karpacz i Szklarska Poręba noclegi znajdą tu zarówno miłośnicy letniego jak i zimowego relaksu.

Karkonosze to góry o nadzwyczaj urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Podróżników zachwycają liczne wodospady i wodospady oraz głębokie dolinki, którymi żywo płyną strumienie. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie ok. 30 kilometrowy, czerwony szlak turystyczny nazywany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i miłą chęcią przemierzają go wszyscy turyści. Tutaj przeczytasz więcej informacji - ciekawe info.

Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemalże każdym folderze, wysokie na około 25 metrów są rewelacyjnym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Następne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O niepowtarzalności Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a surowe szczyty skalne porastają mchy i porosty. Klimat tych gór do dzisiaj pozostaje dosyć ostry, w związku, z czym śnieg utrzymuje się tu dosyć długo. Są tu bardzo dobre tereny narciarskie.

*** Pełną propozycję na urlop 2014 w Karkonoszach można znaleźć w serwisie lub klikając na poniższe linki: - Karkonosze domki letniskowe - agroturystyka Karkonosze - wypoczynek w Karkonoszach


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-01 19:51:31
Tagi: góry, wakacje, agroturystyka, urlopy, turyści, Karkonosze, szlaki