Doskonałe wypoczynek 2014 w Zatoce Pomorskiej

Międzyzdroje to letnia metropolia Pomorza Zachodniego i miejscowość lecznicza o ponad 100-letniej historii. Miasto mieści się w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort wyjątkowo ładny. Urocze domy i pensjonaty rozlokowane pośród drzew, bulwar, molo, port rybacki, wydmy, plaża i morze fantastycznie się tutaj ze sobą komponują i tworzą malowniczą całość. Ogromna baza noclegowa proponuje licznym urlopowiczom domki mieszczące się przy samej plaży oraz przyciągające cenowo noclegi. Międzyzdroje to, bowiem realny turystyczny eden.


sprawdź na stronie
Napisał: Matthias Haas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej słynnym miejscem w Międzyzdrojach jest molo o długości 395 m, leżące w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym.

Ten artykuł ma niezwykle interesującą treść, lecz odwiedź serwis www, który zawiera podobne informacje. Także z pewnością będą niezwykle ciekawe.

Molo jest jednocześnie przystanią morską, z której można wyruszyć chcąc ujrzeć Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest mieszcząca się po wschodniej części wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu dziewiętnastego i XX wieku powiadamiająca wczasowiczów o stanie pogody. Szafka ma niezwykle misterne, cudowne upiększenia i jest zabytkowym obiektem małej architektury.


W nadmorskiej części miasta znajdują się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy imieniem Fryderyka Chopina z pomnikiem tego znakomitego muzyka i pianisty. Międzyzdroje często kojarzą nam się z popularnymi artystami – na pewno za sprawą odbywającego się tu do dwu tysięcznego szóstego roku Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam ciągnąca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami rąk znanych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga 1996 r., kiedy podczas Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odbili tu pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei znajduje się ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można odprężyć się u boku figury tego fantastycznego aktora i reżysera. Nie jedynie odciski dłoni, lecz również całe znakomitości można zobaczyć w Gabinecie Figur Woskowych. Stoją tutaj artyści, politycy, postacie z bajek a także ludzie o nietypowym wyglądzie. Poszukując koncepcji na wakacje 2014 a także licząc na aktywny odpoczynek można niewątpliwie postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą poszczycić się piękną plażą z jasnym i niezwykle drobniusieńkim piaskiem. Plaża miejska jest fantastycznie zagospodarowana - znajdują się wypożyczalnie sprzętu morskiego, zjeżdżalnie wodne, można wykupić przejażdżkę "bananem" czy skuterem wodnym. W sezonie na szampańską uciechę zaprasza urlopowiczów dyskoteka Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się wiele ciekawych imprez przyciągających masy uczestników i widzów. Najważniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic - Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wczasy nad morzem Bałtyckim mogą okazać się znakomitą okazją do ciut szaleństwa i aktywnego odpoczynku - przejdź do serwisu.

Międzyzdroje znajdują się w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego terenie występują najwyższe klify w Polsce – wznosząca się tu góra Gosań osiąga 93 m. U stóp spadzistych przepaści położona jest wąska, skalista plaża. Najbardziej znanym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, występująca na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i rosłych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda zakładają bieliki, których liczebność w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje następne 6 – 7 par.

Masz zamiar pogłębić własną wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Wystarczy wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej szczegółów.

Zimą powiększa się tutaj liczba ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wówczas mniej więcej 30 gatunków. W Parku występuje również interesująca flora, m.in. sędziwa buczyna pomorska obrastająca klify, około 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim P.N. położone jest również śliczne jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu słonolubne gatunki roślin, dajmy na to świbka nadmorska. Rejon ten określany jest Wsteczną Deltą Świny, albowiem w trakcie sztormów morze wdzierało się korytem rzeki w ląd zostawiając tu słone osady. Wdzięk delty całkiem można docenić zerkając na nią ze wzniesienia Zielonka. Kolejne znajdujące się tutaj jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ukochanym miejscem wydr. Niesamowita przyroda Wolińskiego Parku Narodowego ukazana jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

***
Pełną ofertę na wypoczynek 2014 w Międzyzdrojach można wyszukać w serwisie albo klikając na niżej zamieszczone linki:
- noclegi Międzyzdroje
- wczasy Międzyzdroje
- agroturystyka Międzyzdroje

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 03:13:38
Tagi: Lato, morze, plaże, Bałtyk, Międzyzdroje, molo, kurort, porty