Egzotyczne wakacje

Każdego roku, w okresie wakacji poszukujemy coraz bardziej odległych i ciekawych kierunków podróży. Oczywiście, Egipt albo Turcja ciągle cieszą się popularnością, jednak dużo atrakcyjniejsze stają się na przykład wycieczki do Chin. Zwykle długie podróże obmyślamy ze sporym wyprzedzeniem, jednak zaczynamy powoli także spontanicznie ruszać na wakacyjne wyprawy.
indie, egzotyczne
Na podstawie: http://www.eccotravel.eu/
Jeśli idzie o oferty last minute egzotyka robi się coraz popularniejsza.

Dokąd wyjeżdżamy?

Kierunki naszych wojaży są bardzo różne. Biura podróży posiadają w ofercie wycieczki na Dominikanę, do Peru, do Afryki i wiele innych. Należy jednak pamiętać o tym, że do tego typu wyjazdu musimy się właściwie przygotować. Jeśli mamy w planach zwiedzanie Afryki - musimy odpowiednio wcześniej się zaszczepić na wiele chorób tropikalnych, albo przyjmować leki w czasie wyjazdu. Na pewno powinniśmy odwiedzić przed zaplanowaną wyprawą lekarza. Afryka (polowanie na safari) to oczywiście niejedyny kierunek.Jeżeli idzie o oferty last minute Indie zrobiły się popularne, szczególnie region Goa. Wielkie plaże, ciepła woda - to wprost doskonałe warunki do wakacyjnego odpoczynku. A ponadto odmienna kultura, wspaniałe smaki, interesujący ludzie. Zdecydowanie ciekawie będzie odwiedzić Indie. Oczywiście, kiedy decydujemy się na ten kierunek, także powinniśmy zwrócić uwagę na mnóstwo rzeczy. Pamiętajmy o wizycie u lekarza no i absolutnie nie wolno pić niebutelkowanej wody. Przystosowany do europejskich smaków układ pokarmowy nie radzi sobie z bakteriami obecnymi w tamtej części świata, więc możemy sobie zepsuć wyjazd.


Warto pamiętać

eccotravel
Na podstawie: http://www.eccotravel.eu/
Indie to tylko jeden z egzotycznych kierunków. Żeby się o tym przekonać trzeba wpisać w wyszukiwarkę choćby „Izrael last minute”. Dowiemy się, że takiego typu ofert jest całe mnóstwo. Zanim zdecydujemy się na wykupienie tego rodzaju wyjazdu poszukajmy informacji o biurze podróży. Musimy pamiętać również, że wyprawy do egzotycznych i odległych krajów to wyższy koszt niż wakacje w Turcji czy Egipcie. Dobrze jest także przed wyjazdem poczytać o zwyczajach i kulturze danego kraju, żeby przez przypadek nie sprawić nikomu przykrości lub nie popełnić jakiejś ogromnej gafy.


Napisał: Rufus

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 03:13:10
Tagi: wakacje, kultura, Egipt, oferty

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne