Jak skutecznie szukać tanich lotów?

Jeździmy po świecie coraz chętniej i dalej, przede wszystkim ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka suma pieniędzy, szybkość i zachęcająca promocja tanich linii lotniczych, aby kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. W dzisiejszych czasach jest to nie tylko wykonalne, ale dość łatwe. Jeśli zapamiętamy kilka ważnych kwestii, będziemy w stanie przemierzyć świat wzdłuż i wszerz za przyzwoite pieniądze.
Startujący samolot
Napisał: Mark Harkin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze: uwaga

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś informacja o tanich biletach, każdy dzień zaczynajmy od sprawdzania świeżych ofert. Dobrze również zgłosić chęć otrzymywania newslettera konkretnej linii lotniczej. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut dziennie na obejrzenie kilku stron internetowych, by powiększyć szanse na tanie latanie w wymarzonym kierunku i dobrej cenie.

Po drugie: bagaż podręczny

Możemy sporo oszczędzić na koszcie wyprawy, jeżeli zmniejszymy swój bagaż. Gdy wybieramy się w niedługą wyprawę, nie musimy zabierać ze sobą dużej ilości rzeczy i może wystarczyć nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z bagażem podręcznym mogą wydawać się niezwykle trudne, ale to tylko pozory. Bardzo często dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, wynosi dziesięć kilogramów.

Lądujący samolot
Napisał: Ge.Ne
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ubrania i akcesoria które składają się na tę wagę, mogą w zupełności wystarczyć na niejedną wycieczkę, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że niektóre produkty, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach sporo tańsze, niż u nas, dlatego nie warto płacić dodatkowych sum za ciężki ekwipunek. Dzięki zmniejszeniu wagi bagażu już na początku minimalizujemy koszty wyjazdu i czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli czekać na nadanie bagażu, co jest istotne zwłaszcza przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dostosować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie na odwrót. Jeśli natrafimy na bardzo dobre oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest mało, ponieważ ten sam bilet może równocześnie chcieć kupić ktoś w Australii, Japonii lub Brazylii. Tanie loty, szczególnie w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na kupno biletu w dobrej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy podróżowania w weekendy, bo wtedy lata najwięcej osób i cena zazwyczaj jest wyższa.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 08:16:04
Tagi: Europa, bilety, cena, koszty, pozory, limit