Jeśli podziwianie zabytków Krakowa to wyłącznie z przewodnikiem

Kraków to miasto stare i majestatyczne, lecz zarazem dudniące życiem. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, dawne czasy z nowoczesnością. Warto tu zajechać i poczuć rewelacyjną aurę miejsca. Do Krakowa, grodu o bardzo różnorodnej przeszłości, poprzez wieki będącego widzem najwyższych dla Polski zdarzeń, ściągają wędrowcy z całego globu. Do zwiedzania Krakowa potrzebny jest oprowadzacz. Można tu przyjemnie spędzić czas i nie musi się to łączyć z biegiem po wszelkich zabytkowych lokalizacjach.
Kraków
Napisał: Jonas Van den Eynde
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kraków to gród który, ma do zaoferowania znacznie więcej atrakcji aniżeli by się wydawało. Sami możemy odczuwać się nieco zagubieni, wobec tego do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy chcą zobaczyć kultowe zabytki Krakowa, wykreowana została Trasa Królewska. Rynek Główny jest centrum cywilizacji, lokalizacją zgromadzeń i przedsięwzięć, zatem można się tu przysiąść na na dłuższy czas. Do dzisiaj przetrzymały usytuowane na nim Sukiennice, z początku lokalizacja handlu. W zamkowych wnętrzach oczekują na nas liczne ekspozycje, których nie można ominąć będąc w Krakowie. Dla ciekawskich: doczytaj.


Przewodnik zaprowadzi nas także do katedry, grobowców królewskich, przy których spogląda na nas pełna historia Polski i kolosalnego dzwonu Zygmunta, jaki bije tylko przy okazji najważniejszych dla kraju i grodu zdarzeń. Wstępując w zamkowe mury, wskazane jest udać się również na dziedziniec arkadowy i zerknąć z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego jamy biegną kręcone schody wprost z zamku na Wawelu. Smocza dziura to w rzeczywistości jaskinia kresowa, użyczona w części do odwiedzania.

Czyżby ta solidna treść (http://saladlaciebie.com/sale-weselne/warszawa/palac-w-zaborowku.html) podoba Ci się tak bardzo, że chcesz przejrzeć kolejne? Miło nam! Zatem zapraszamy na świeżą witrynę.

Rzeźba smoka Wawelskiego buchająca płomieniem to ulubiona atrakcja najmłodszych wędrowców.


Kraków
Napisał: Jonas Van den Eynde
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ci, którzy zechcą popatrzeć na Kraków z góry mogą wdrapać się na krakowskie kopce, piastujące zastosowania miejsc widokowych. Najważniejszym i niezwykle charakterystycznym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego zwieńczenia kompletny dziejowy i nowoczesny Kraków, punkty oglądane poprzednio, trzeba obejrzeć z całkowicie innej perspektywy.

Jeżeli zamieszczone tu wiadomości dają Ci do myślenia, to dodatkowo zerknij na omówienie, które zobaczysz, gdy klikniesz ten link!

Przewodnicy po Krakowie przedstawią nam imponujące podania dotyczące tego miasta.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 03:13:54
Tagi: historia, Przeszłość