Masz dosyć spędzania wakacji nad morzem? Ruszaj w Pieniny – na górskie wyprawy i kąpiele wśród średniowiecznych zabytków

Znakomite na urlop z rodziną, wyjazd z paczką czy weekendową wyprawę we dwoje. Nieskazitelnie czyste jeziora, urzekające zabytki i zapierające dech w piersiach krajobrazy – to wszystko znajdziesz tylko w Pieninach.
Pieniny należą do jednych z najniższych gór w Polsce, rozciągających się od Czorsztyna do Szczawnicy. Najwyższy szczyt górski – Trzy Korony – osiąga niespełna 1000m. (dokładnie 983m.n.p.m) i stanowi najpopularniejszy punkt podróży dla przyjeżdżających w Pieniny turystów.
Decydując się na Pieniny nieodzowną częścią podróży jest przepływ Dunajcem ze Sromowców Wyżnych, mieszczących się po stronie słowackiej do Szczawnicy. W trakcie przepływu turyści mogą zobaczyć w pełnej okazałości szczyty Trzech Koron oraz Sokolicy – najbardziej okazałych szczytów Pienin.


Spragnieni kąpieli wodnych mogą udać się do okolicznej Niedzicy nad Jezioro Czorsztyńskie, w której istnieje przeznaczona do tego celu plaża. Z kolei podczas kąpieli można nacieszyć się przepięknymi krajobrazami zamków: w Niedzicy oraz Czorsztynie. Stałym widokiem będą tam też przemierzające co chwilę statki z turystami, którzy mogą w ten sposób opłynąć jezioro dookoła. Warto samemu również udać się na rejs statkiem, podczas którego przewodnik przybliży dzieje pobliskich miejscowości. Jeśli chodzi o noclegi Pieniny oferują sporą bazę hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych, dostępnych dla każdego. Najbardziej znana pod tym względem jest Szczawnica, skąd zaczyna się większość szlaków turystycznych.


sprawdz noclegi np w sudetach
Napisał: Diana Wieczorek
Będąc na urlopie w Szczawnicy nie można również pominąć Palenicy, na którą można wybrać się na piechotę lub wjechać wyciągiem krzesełkowym. Z tego miejsca rozpościera się piękna panorama samej Szczawnicy oraz jej okolic. Poza tym warto też odwiedzić niewielki, ale równie urzekający Wodospad Zaskalnik. O ile będzie jeszcze czasu, można wybrać się także na małą wycieczkę rowerową wzdłuż Dunajca, która pozwoli nam nacieszyć się tymi pięknymi krajobrazami jeszcze z innej perspektywy. Planując wakacje w Pieninach z dziećmi, nie obędzie się także bez wizyty Parku Dolnym, w którym mieści się plac zabaw dla dzieci z fontannami. Dla starszych i odważnych dzieci oferowany jest jeszcze okoliczny park linowy, w którym mogą aktywnie spędzić czas i jeszcze milej zapamiętać Szczawnicę.


Łóżko japońskie
Napisał: Beds.pl
Na podstawie: Beds.pl
Jeśli chodzi o noclegi Pieniny od strony Szczawnicy będą więc doskonałym punktem wypadowym do wszelkich podróży oraz odpoczynku.
Pieniny to doskonały rejon, w którym można aktywnie spędzać czas, ale i solidnie wypocząć w zaciszu bajkowych widoków i szumu Dunajca w tle. Dla każdego zwiedzającego coś miłego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 03:13:54
Tagi: urlop, turyści, wycieczkę, miejscowości

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne