Na rynku znajdują się coraz bardziej powszechne zestawy telewizyjne

W erze coraz bardziej popularnej w wielu domach elektroniki już nikogo raczej nie dziwi, że ktoś zechce zrobić u siebie nieduże kino. W sklepach ze sprzętem elektronicznym obecnie panują kina domowe, składające się z płaskiego telewizora z dużym ekranem, Blue-Ray lub DVD oraz zespołu głośników. Można już na takim sprzęcie całkiem wygodnie oglądać większość filmów z rodziną i przyjaciółmi, jednak są osoby, którym taki zestaw raczej nie wystarczy.
kino
Napisał: Dick Thomas Johnson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak więc jeżeli ktoś będzie naprawdę miłośnikiem kina, ma odpowiednio duży dom, w którym nieduże kino może się zmieścić, i będzie dysponował zbędną gotówką, za którą kupić można niezłej klasy samochód, to kino w domu jest właśnie tym, co powinien zrobić. Do adaptacji na kino doskonale będą się nadawać miejsca mniej reprezentacyjne, przykładowo poddasza albo piwnice. Wręcz można powiedzieć, że nadają się lepiej do tego celu, gdyż często mają nieregularne kształty, a to bardzo może pomóc podczas projektowania, ponieważ w typowych pomieszczeniach panują fatalne parametry akustyczne.


Domowe sale kinowe są bardzo drogie w budowie, a wynika to z dwóch podstawowych czynników. Pierwszy z nich to projekt takiej sali, aby naprawdę oglądanie filmów było prawdziwą przyjemnością, to oszczędzać na tym nie można. Naprawdę dobrych akustyków u nas jest niewielu, dlatego też ich wiedza sporo kosztuje, lecz nie powinno się robić oszczędności. Nieodpowiednio zaprojektowane wnętrze sali nawet przy sprzęcie najwyższej jakości nie może pokazać wszystkich swoich możliwości, i w rzeczywistości będą to zupełnie stracone pieniądze.


Zestaw kina domowego marki Philips
Napisał: Philips
Na podstawie: Philips
Pomieszczenie które się chce przeznaczyć na salę kinową musi być odpowiednio wyciszone przed wszystkimi hałasami, i trzeba oczywiście zająć się wszystkim w środku, również podłogą i sufitem. Dobre wykonanie środka sali, zgodnie z wykonanym wcześniej projektem zagwarantuje należyte parametry aby oglądać filmy. Wreszcie zostaje montaż sprzętu, jaki także sporo będzie kosztował, instalacja dodatkowego wyposażenia, takiego jak inteligentne oświetlenie, i wreszcie będzie można pozapraszać gości na premierę filmową. Jeśli jesteś zainteresowany: więcej informacji.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 03:13:45
Tagi: kino, sklepy, salony, odtwarzanie, oglądanie