Niesamowita technika 3D - zdjęcia jutra

Współczesna technologia gwarantuje w dziedzinie fotografii niewiarygodne perspektywy. Przykładem tego są zdjęcia 360 stopni. Prezentują w bardzo interesujący sposób fotografię i stały się niebywale modne w przeróżnych obszarach. Nie tylko zawodowcy mogą już tworzyć takie zdjęcia, ale też amatorzy.


robienie zdjęć w mieście
Napisał: Fredrik Rubensson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na początku należy wyjaśnić, czym są zdjęcia dalej portal Domki-letniskowe kliknij 360 stopni (pokazane na stronie Otóż jest to możliwość zaprezentowania dużej powierzchni. Zdjęcie, jakie utworzono z więcej niż z dwóch fotografii w świecie cyfrowym nazywa się fotografią panoramiczną. Istnieje parę rodzajów zdjęć panoramicznych. Do bardzo spopularyzowanych zaliczyć należy panoramy sferyczne bądź panoramy dookólne. Aby zrobić niezłej jakości fotografię panoramiczną, powinno się posiadać konkretnym sprzętem.

Tutaj sprawdzi się aparat tzw. lustrzanka. Istotny jest teleobiektyw, jaki musi być szerokokątny, co da najlepsze możliwości. W tworzeniu tego typu zdjęć występuje okoliczność zwana błędem paradoksalnym. Powstaje wtedy, kiedy fotografujący robi kolejne zdjęcia (RehaFit - tylko profesjonalne informacje

A co ze zdjęciami w 3D? Może najpierw krótka ich definicja - zdjęcia w 3D formują się, gdy dwa oddzielne obrazy są dedykowane dla każdego oka. Wtedy otrzymujemy rezultat 3D (przejdź do strony). Taką opcję mamy już w aparatach fotograficznych, które obejmują tą technikę. Nie trzeba tu jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów. Wystarczy włączyć opcję w aparacie i zrobić fotografię tak jak w zwykłej opcji panoramy. Efekt trójwymiaru będzie widzialny na sprzęcie, jaki posiada funkcję wyświetlania takich zdjęć - np. telewizor. Są to niebanalne efekty, które sprawią wiele frajdy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 03:13:16
Tagi: fotografia, zdjęcia