operowanie chorób oka laserem

Obecnie trudno sobie wyobrazić chirurgię oka bez użycia laserów. Zabieg za pomocą lasera jest aseptyczny i dokładny, a do zrealizowania operacji zazwyczaj wystarcza znieczulenie miejscowe.


Za pomocą lasera można poprawiać uszkodzenia wzroku, leczyć zaćmę, jaskrę i choroby siatkówki.


Katarakta pomału, lecz nieuchronnie prowadzi do straty wzroku. Laserowe leczenie zaćmy polega na wymianie normalnej, ale zmętniałej soczewki na syntetyczną. Najnowszą, niezwykle dokładną techniką, jaka dopiero się rozpowszechnia, jest femtofakoemulsyfikacja. W trakcie operacji skalpel i dłoni lekarza wyręcza laser, który wykonuje w rogówce miejsca do wejścia instrumentów, z doskonałą starannością rozdziela zmętniałą soczewkę od pozostałych tkanek oka, a w następnej kolejności ją niszczy. Potem chirurg przez porty wprowadza sprzęt, usuwa rozkruszoną soczewkę i zastępuje ją sztuczną. Tak jak po fakoemulsyfikacji, tak i po zabiegu z użyciem lasera nie trzeba nakładać szwów, albowiem ranka sama zamyka się szczelnie pod działaniem ciśnienia które znajduje się wewnątrz gałki ocznej.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zatem najedź na link referencyjny (http://www.delta-boats.pl/) i rozkoszuj się kolejnymi tekstami. W razie jakiś pytań - zwróć się do nas.

/J]Operacyjne leczenie zeza (dowiedz się więcej) na ogół przeprowadza się je w trybie ambulatoryjnym. Pacjent przychodzi na czczo, wykonywany jest zabieg i po paru godzinach jest wypisywany do domu. Decyzje o wypisie do domu podejmuje indywidualnie anestezjolog na podstawie stanu pacjenta. Sama operacja trwa około pół godziny. Po zabiegu zakładany jest opatrunek, jaki zostaje na oku do rana następnego dnia. Przez parę tygodni po operacji aplikuje się krople przeciwzapalne. Przez miesiąc po zabiegu nie można pływać i trzeba chronić operowane oko przed zabrudzeniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 08:16:05
Tagi: dom, efekty, konie, wady