Rewal - wymarzone wakacje nad pięknym morzem Bałtyckim

Grzybowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, którą każdego lata odwiedza niezliczona liczba urlopowiczów chcących spędzić niezapomniane wakacje nad morzem. Jest parę przyczyn tej popularności: cudny styl miasteczka, przepiękne plaże, a także bardzo dużo atrakcji zarazem kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

kwatery do wynajęcia w Grzybowie
Napisał: YEAH!!! design
Na podstawie: http://www.flickr.com
Urok miasteczka tkwi w jego pięknym położeniu na klifie, kameralnej zabudowie i architekturze – górują tu nieduże piękne domki i pensjonaty położone pośród zieleni. W centrum Grzybowa stoi malutki kościółek, przypominający swoim kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest szeroka, piaszczysta i bezpieczna. Dla odpoczywających tutaj wczasowiczów, zarówno starszych jak i młodszych, przygotowano bardzo dużo dodatkowych atrakcji. Należą do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz różnorodnego typu gry i turnieje sportowe. Ulubionym miejscem wczasowiczów jest taras widokowy przy ul. Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować jedyne w swoim rodzaju zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu częstokrotnie pojawia się foka Depka - ulubienica zarówno mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Niesamowicie malowniczym elementem rewalskiego krajobrazu są barwne kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Warto oczekiwać na ich powrót, aby kupić świeżutką, przepyszną rybę i wysłuchać ich ciekawych, morskich przygód.

Wczasowicze przyjeżdżający wypoczywać w Grzybowie, nie mogą żalić się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą widownię przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo ma również nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni mniej więcej tysiąca dwustu metrów kwadratowych, kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się też pola golfowe zarazem dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.Dużą atrakcją miejscowości jest również Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego szóstego roku, a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Podróż odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez piękny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę, co daje możliwość podziwiania ślicznej okolicy, którą przemierza. Przejażdżkę ciuchcią można odbyć od maja do września, z kolei poza sezonem istnieje możliwość oglądnięcia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie dziesięć kilometrów długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Pozostałe trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, trzynasto-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***
Plaża
Napisał: Andrew Nash
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pełną propozycję na urlop dwa tysiące piętnaście w Rewalu można odnaleźć w serwisie bądź klikając na niżej zamieszczone linki: - noclegi Gzybowo - domki letniskowe Grzybowo (polecana strona) - noclegi zachodniopomorskie - wczasy 2014 nad morzem Bałtyckim

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 03:13:56
Tagi: Lato, morze, noclegi, plaże, Bałtyk, atrakcje, szlaki

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne