Tatry - dobry patent na satysfakcjonujące wakacje

Nie uważasz, że nasze Tatry są trochę przereklamowane? Zatem uważamy tak samo - w dalszym ciągu ubóstwiam Tatry - polskie, chociaż słowackie także są fajne. I chociaż austriackie Alpy zapewne są nieco bardziej magiczne, i tak regularnie odwiedzam Tatry. Jednakże nie preferuję wyłącznie spacerów po górach. Uwielbiam również baseny termalne. W ostatnich latach powstało u nas dużo basenów termalnych. Pewnie z tej przyczyny, że Unia daje dotacje... To chyba dobrze.

Jeszcze kilka lat temu ogólnie terma kojarzyła mi się ze Słowacją - jednak to się wreszcie uległo zmianie. Górale nareszcie doszli do wniosku, że jeżeli lubią dutki, muszą wyjść do ludzi, rozszerzać własną ofertę. W zasadzie baseny termalne w Polsce prezentują wyśmienity poziom. Można śmiało powiedzieć, że nie ma bardziej niezwykłego uczucia, niż pójście na termy po narciarskim szaleństwie albo chodzeniu po górach...

Tatry
Napisał: hosiawak
Na podstawie: www.flickr.com
A więc moim skromnym zdaniem baseny termalne w Polsce (np. ) nie są gorsze, aniżeli choćby słowackie. Wiem, że w wielu przypadkach sądzimy, iż infrastruktura w polskich Tatrach nie poprawia się. To nieodpowiednie rozumowanie - nieco szacunku dla górali mimo wszystko by się przydało. Dobrze, ale przecież w Tatrach mamy okazję robić dużo więcej interesujących rzeczy. Np. doskonałym pomysłem są chociażby jednodniowe wycieczki. Zwłaszcza Zakopane, a więc stolica Tatr to miejsce, skąd każdego dnia możemy udać się w ciekawe tereny.

Przykładowo interesująca jest wycieczka do Słowackiego Raju. Zapewne na Słowacji nie ma pięknych miast, to jednakże przyrodę mają niesamowitą. Sympatycznie wspominam także Wadowice - z wiadomych przyczyn. Bez wątpienia warto jechać również do Wieliczki oraz Oświęcimia. Chociaż naturalnie wycieczka do Oświęcimia to przyjemnych nie należy - jeżeli masz kruchą psychikę, jesteś bardzo wrażliwy, musisz odpowiednio przygotować się do tej wycieczki. Można wymienić dużo rozwiązań, dzięki którym wypoczniesz w Tatrach. I właśnie dlatego uwielbiam Tatry - są pełne kontrastów. Mam ogromną nadzieję, że znajdzie się choćby jedna osoba, która najzwyczajniej po przeczytaniu artykułu pojedzie w Tatry.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 08:15:59
Tagi: podróż, wycieczki, baseny, basen, Tatry, wycieczka