Wspólna podróż to niezwykłe doświadczenie. Recepta na udaną podróż to podobne podróżnicze zainteresowania i niemal taka sama pasja przygody

Podróż podróży nierówna, wiedzą o tym osoby, którym ciężko odnaleźć dobrego kompana do podróżowania. Nie ma bowiem dwóch takich samych osób, a przekonać się o tym można też w podróży. No cóż, jedna osoba lubi długie podróże okraszone dodatkowo szczyptą adrenaliny, a inny będzie zwolennikiem częstszych przystanków i raczej niezbyt trudnej trasy. Dlatego tak istotne jest, ażeby w jak największym stopniu dobrać ekipę pod kątem niemal identycznych doświadczeń i niemal takich samych podróżniczych wymagań.


To istotne, ponieważ tak zaplanowana podróż (czytaj więcej) będzie najlepsza. Nie będzie wielu kłopotów, obarczania się winą i innych niepotrzebnych wojenek. Jeśli znamy swoje dążenia i minusy, wiadomo również, co chcemy zdobyć, to nie ma miejsca na jakieś inne nieporozumienia, jakie tylko mogą zepsuć wspólną wyprawę. To niezwykle istotne, bo jeśli zapomnimy o tym to nasza wycieczka będzie niezwykłą męczarnią.


Będziemy niedopasowani i smutni, możemy to przyrównać do mniej więcej takiej sytuacji, że przyszykowujemy się na poważną trekkingową wyprawę, posiadamy zawodowy sprzęt, na przykład plecak the north face który da radę nawet w ekstremalnych warunkach, a nasz towarzysz bierze ze sobą torebkę, którą bierze na zakupy. Może to dość przerysowana wizja, lecz niestety jest bardzo rzeczywista i warto przed nią ostrzegać potencjalnie zagrożonych. Jedna osoba będzie bardzo zła, że zabrała sobie dodatkowe obciążenie, a inna, iż pragnęła po prostu pójść na wycieczkę, a nie szukać niebezpiecznych przygód. Jednakowoż, jak i druga osoba będzie posiadała swoje racje, niemniej nie powinniśmy dopuszczać do takiej sytuacji.


plecak
Napisał: Camilo Viveros
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele więc osób asekuruje się odpowiednio przed planowaniem tego typu wyprawy szukając przykładowo najlepszych osób na forach internetowych. Jeśli konkretna osoba jest w temacie i podziela entuzjazm podróżniczy, to warto z taką osobą wykonać próbną trasę. Próbną, czyli nie za długą, nie za krótką, leczna pewno nie podróż życia. Nie możemy bowiem tak ryzykować. Dopiero po tego typu wyprawie jesteśmy skłonni zaufać lub nie takiej osobie. To też niezły sposób do kolejnych podróży. Jeśli faktycznie wasze podróżnicze pasje będą podobne, to nie ma co, ale musicie to wykorzystać i ruszyć w następną podróż.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-05 03:13:22
Tagi: podróż, wyprawa, wycieczka, plecak