Obrotowa fotografia luksusowy i satysfakcjonujący artykuł.

Nowoczesny sposób wizualizacji umożliwiający w bardzo dokładny sposób przeanalizować nam wyrób w wymiarze 3D to fotografia obrotowa. Przy kreowaniu tej wizualizacji trzeba wykonać kilka niezbędnych kroków. Pierwszym z kroków jest kwalifikacja właściwego miejsca.
Musi być to stanowisko, w którym fotograf bez ograniczeń będzie mógł z każdej strony sfotografować określony artykuł. Jednocześnie istotne tutaj jest dostosowanie tła. Odpowiednie jest wyraźne tło, ponieważ w późniejszej obróbce swobodnie takowe tło jest wymienić.

3d
Napisał: Philippe Put
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po przygotowaniu miejsca musimy we właściwysposób przyrządzić artykuł. Trzeba pamiętać, żeby ani jeden z elementów fotografowanego produktu nie był odblaskowy- metaliczny. Spowoduje to bowiem odbicie fotografa lub w przypadku stosowania lampy błyskowej efekt biernego oświetlenia. Jak widzimy to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, albowiem zobowiązuje do dużej ilości serii zdjęć. Każde z wykonanych ujęć musi być właściwe, precyzyjnejak i szczegółowe. Wszelkie fotografie powinny być wykonane w tej samej jakości. Bardzo często zdarza się, że ok 60-70 procent zdjęć wykonanychpodczas w czasietakiej sesji jest odrzucanych. Istotnym powodem,, dlaczego takie fotografie są negowane jest za mała wyrazistość.

Zdarza się, że sesja produktowa innymi słowy fotografia obrotowa , dzięki której później zostanie wykonana wizualizacja 3D trwa wiele godzin. Jest bardzo męczące jednakże daje wiele satysfakcji po jej zakończeniu. Po zakończeniu sesji i wyborze odpowiednich ujęć jesteśmy już w połowie drogi do sukcesu. Teraz bierzemy się za finalne wykonanie wizualizacji. I tutaj w zależności z jaką częstotliwością ma być wykończona wizualizacja musimy dobrać właściwą ilość ujęć. Bardzo często liczba ta przekracza kilkaset zdjęć. Sama wizualizacja uzyskiwana jest przez właściwe, specjalistyczne programy komputerowe.Fotograf robiący zdjęcie
Napisał: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tym bardziej człowiek musi wszystkie informacje wprowadzić do programu a co najważniejsze czuwać nad ich poprawnością. I tutaj zbliżamy się do końca tworzenia wizualizacji 3D kreowanej przez fotografię obrotową. Mimo wielkiego nakładu pracy w takową formę prezentacji produktów, staje się ona bardzo znana. Sprzedawcy muszą, w coraz to bardziej wymyślne sposoby zachęcać potencjalnych klientów do zakupu właśnie ich artykułów. Jednak klient staje się coraz bardziej wybredny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-06 08:16:28
Tagi: wizualizacja, zdjęcia, 3D, fotograf