Śnieżne szaleństwa na stoku, czyli w jaki sposób zakupić solidny i modny sprzęt dla snowboardzisty i narciarza.

Zima jest okresem, kiedy na trasach narciarskich pojawiają się setki miłośników śnieżnego szaleństwa. Nasz kraj ma w tym względzie sporo szczęścia, bowiem południe to rewelacyjne góry, w których znajduje się coraz więcej tras i narciarskich szkółek. Poza tym całkiem blisko, bo ledwie kilka godzin jazdy autem, znajdują się Alpy, a tam warunki do jazdy będą jeszcze lepsze.

Poruszanie się po śniegu na deskach przytwierdzonych do stóp zostało wymyślone przed wieloma laty. Dzisiaj ze sportów zimowych zrodził się potężny przemysł, obracający miliardami euro. Również tutaj pojawiła się nowoczesna nauka, deski i narty projektowane a następnie robione są według najnowszych technologi, używając wszystkie nowe materiały do konstrukcji, jakie się tylko da do tego zastosować. Do nart i desek dochodzą rzecz jasna pozostałe, na przykład gogle, kilki albo wiązania.

Jeśli zafascynował Cię ten wątek, poznaj ponadto inne polecane www (https://sansport.com.pl/), gdyż prezentują one podobny temat, zatem z pewnością Cię zafascynują.

Nie można także zapominać o właściwym ubiorze, który po pierwsze powinien być wygodny i lekki, a z drugiej doskonale chronić przed przemoczeniem na śniegu.
Białe szaleństwo, czyli aktywna zima
Napisał: Midland
Na podstawie: Midland
W zimowych sportach również rozpanoszyła się moda, można by wręcz powiedzieć, że jest ona czasami bardziej widoczna, niż w innych sportach. Pojawia się także wyraźny podział jeżeli chodzi o narciarzy i snowboardzistów, ponieważ używają oni całkowicie odmiennych ubiorów. Buty snowboardowe to rzecz oczywista, że będą się różnić od narciarskich, lecz wynika to przede wszystkim z wiązań, które są zastosowane. Snowboardziści preferują także trochę inne kaski, rzecz jasna nie ma problemów aby jeździć w nich zamiennie, lecz doświadczony zawodnik z pewnością powie, że kask snowboardowy jest znacznie lepszy dla niego.Następną ważną istotną są spodnie snowboardowe oraz sportowa, przewiewna kurtka. Tu także można w sklepach znaleźć te elementy stroju podzielone między narciarstwo i snowboard. Chociaż przy odzieży różnice nie będą aż tak widoczne, a tym bardziej nie będą wpływać w żaden sposób na jazdę. Zwyczajnie w obu tych środowiskach panuje zupełnie inna moda i pod nią robi się również odzież.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-07 08:16:10
Tagi: kurtka, buty