Coraz częściej jeździmy nad polskie morze. Jakiego rodzaju są najważniejsze tego powody? Jakie miejsca warto polecić?

Każdego roku miasta nadmorskie są bardzo popularne. Lecz nie zawsze tak było. Kilka lat temu zdarzało się tak, że dużo osób wyjeżdżało za granicę zamiast nad Bałtyk, ale teraz, jak się wydaje, znów doceniamy nasze piękne morze.zakwaterowanie w Łebie
Napisał: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jest wiele powodów, dlaczego tak się stało. Na pewno zagrożenia terroryzmem w wielu krajach, na przykład w Turcji lub krajach Afryki północnej, lecz również coraz bardziej korzystna pogoda - Polska jest coraz cieplejszym krajem.


Globalne ocieplenie jest faktem i poczuć można to jeżdżąc nad polskie morze. Jeżeli jeszcze kilka lat temu mieliśmy kilka dni z upałem, to dzisiaj takich dni jest coraz więcej. Wielką różnicę możemy zaobserwować w stosunku do lat 70 i 80, kiedy upały występowały bardzo rzadko, a obecnie nikogo nie zadziwiają fale upałów, które występują kilka razy w ciągu wakacji. To że jeździmy nad Bałtyk ma wiele plusów.


Z jednej strony jest przecież bardziej blisko, jesteśmy we własnym kraju, nie mamy więc trudności z komunikacją, wszystko znamy i czujemy się komfortowo. Z drugiej wspieramy polską gospodarkę, bo pieniądze pozostają w naszym kraju. Prawdopodobnie tego rodzaju trend się utrzyma, zwłaszcza, że mamy tak wyjątkowe miejscowości, jak Łeba czy Kołobrzeg lub Mielno - domkiw nadmorskim Mielnie.


Niemniej, prawdopodobnie każdy, kto zbyt późno rezerwował nocleg wie, iż jeżeli pragniemy “zaklepać” wakacje w wybranym przez nas terminie, to powinniśmy się spieszyć.
Przykładowo jak kwatery Łeba ma naprawdę dużo do zaproponowania, ale tak szybko są zamawiane, iż jak obudzimy się w takim miesiącu jak maj czy raczej w czerwcu to raczej nie ma szans, iż znajdziemy wolne na lipiec czy sierpień. Jak wiec chcemy wakacje nad Bałtykiem to musimy się pospieszyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-30 03:08:46
Tagi: pogoda, wakacje, kraj