Rolki zyskują dziś coraz wyższą popularność – dlaczego warto na nich często jeździć?

Po modzie na rower, następnie modzie na jogging, przyszła kolej na rolki. W szczególności w Warszawie oraz pozostałych większych metropoliach widać wyraźnie, że coraz więcej osób interesuje się rolkami i na nich jeździ. Cóż, jest to z pewnością naprawdę ciekawy sport, dzięki jakiemu można obcować ze środowiskiem oraz być bliżej ludzi.


Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010
Napisał: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com


Rolki spokey (więcej porad tutaj), lub każde inne zapewniają szansę na znakomitą rozrywkę oraz nadzwyczajne doznania. Jazda na rolkach staje się powoli techniką na poznawanie innych ludzi. Organizowane są wspólne jazdy, lub nawet przejazdy kilkuset osobowych grup. Wszystko po to, aby propagować idee tego sportu, a także po prostu świetnie się bawić.


Rolki rekreacyjne (strona internetowa tutaj) polecane są osobom faktycznie w każdym wieku. Zaczynają już najmłodsi, którzy mają po kilka lat. Jeżdżą oni na rolkach i cieszą się z tego, że jest taka opcja. Rolki ćwiczą sprawność ruchową dzieci, mają dobry wpływ na ich rozwój. Wysiłek fizyczny to niezastąpiony sposób na wypracowanie kondycji. To z tego powodu fachowcy zalecają przeróżne formy wypoczynku, w tym właśnie rolki. Jest to korzystna informacja, gdy najmłodsi sami z siebie na tych rolkach rzeczywiście i prawdziwie chcą pojeździć.


Z innej strony mamy sport wyczynowy. Pojawiają się hulajnogi wyczynowe (-> zobacz informacje), rolki oraz widać w Polsce coraz więcej specjalistów w tej dziedzinie. Od paru lat odbywają się w naszym kraju zawody, na które przyjeżdżają zawodnicy z całego świata. Cały czas robi się to dla zabawy oraz dla prestiżu, ale obecnie widać tendencję identyczną jak na zachodzie – pojawiają się sponsorzy. Tak naprawdę ciężko się temu dziwić. Jeżeli jakiś event przyciąga ludzi to dobrze jest się tam pokazać. Takie podejście posiadają firmy, jakie zauważanie upraszczają rozwój tej dyscypliny sportu.
Wielkie znaczenie ma fakt, że jazda na rolkach nie wymaga obecnie w sumie poważnych nakładów finansowych. Tanie rolki (więcej i więcej) rzecz jasna niekiedy wystarczą już na lata.


Najistotniejsze będzie wybranie optymalnego rozmiaru obuwia, tak aby stopa dobrze w nich leżała. Zbyt mały rozmiar to niebezpieczeństwo obtarć lub odcisków. Z kolei za duże rolki nie będą dobrze trzymały stopy, co może skończyć się czasami zwichnięciem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-30 03:09:04
Tagi: ruch, dzieci, miasta, czas, lekarz