Jak wytresować czworonoga

Kiedy zabieramy do siebie do domu cudownego szczeniaka to, nie za bardzo myślimy o tym w jaki sposób go tresować. Początkowo po prostu cieszymy się, że posiadamy szczeniaka. Wiadomo, że są związane z nim obowiązki, bo musimy wychodzić z nim na spacer i karmić, do tego potrzebuje on jeszcze sporej porcji pieszczot, więc jesteśmy zobowiązani się nim zaopiekować. Ale o normalnej tresurze nie myślimy. Jednak, jeśli nie chcielibyśmy, żeby, gdy psiak podrośnie wszedł nam na głowę to powinniśmy pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to prosta sprawa, bo by pies rzeczywiście był posłuszny, to my musimy być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Pies
Napisał: Mano Ranjan M
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie można raz na coś psu pozwalać a później wszystkiego mu zabraniać. Istotne, by jednak od szczeniaka kształtować dobre nawyki. Oczywiście nie możemy wymagać od szczeniaka, by nie załatwiał swoich potrzeb fizjologicznych w domu. Na początku należy go tego wyuczyć, a żeby go tego nauczyć, trzeba chodzić z nim na zewnątrz parę razy w ciągu dnia. Jeśli sami do końca nie wiemy, co zrobić, żeby porządnie tresować psa, to dobrze przeczytać jakieś książki albo pooglądać programy w TV, dostaniemy wiele cennych wskazówek - .

A jeśli chcielibyśmy mieć psa (szczegóły w serwisie https://legovisko.pl/pl/p/Legowisko-Kanapa-King/50) wytresowanego na najwyższym poziomie i to nie jedynie w najważniejszych kwestiach, to warto wybrać się do szkółki treserskiej. Tam nasz czworonóg zostanie wyszkolony a i my uzyskamy informacje w jaki sposób panować nad psem.

Pies to odpowiedzialność
Kiedy posiadamy w mieszkaniu psa, który nie reaguje na nasze komendy, zdaje nam się, że pies jest najzwyczajniej w świecie uparty. Jednak rzeczywistość jest taka, że niestety to wina człowieka. Należy po prostu mieć świadomość jak wytresować psa. A nie każdy wie, co robić, żeby pies we właściwy sposób reagował na nasze polecenia. Jednak, by pies reagował musi poznać owe komendy - nie dzieje się samo, jeśli chodzi o tresowanie psa. Jeśli wiemy, że samodzielnie nie poradzimy sobie z tresowaniem psa, to najlepiej pójść do treserów. Ludzie zajmujący się tresowaniem psów potrafią w krótkim czasie doprowadzić do ładu zwierzę. Jednak będąc właścicielami psa (zobacz ofertę marki DogDesign) powinniśmy brać pod uwagę, że my również będziemy musieli trochę odmienić swoje podejście do naszego psa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-09 02:56:30
Tagi: szkoła, domu, specjalistów, telewizji, szczeniak