Jak wytresować czworonoga

Kiedy zabieramy do siebie do domu cudownego szczeniaka to, nie za bardzo myślimy o tym w jaki sposób go tresować. Początkowo po prostu cieszymy się, że posiadamy szczeniaka. Wiadomo, że są związane z nim obowiązki, bo musimy wychodzić z nim na spacer i karmić, do tego potrzebuje on jeszcze sporej porcji pieszczot, więc jesteśmy zobowiązani się nim zaopiekować. Ale o normalnej tresurze nie myślimy. Jednak, jeśli nie chcielibyśmy, żeby, gdy psiak podrośnie wszedł nam na głowę to powinniśmy pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to prosta sprawa, bo by pies rzeczywiście był posłuszny, to my musimy być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Pies
Napisał: Mano Ranjan M
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie można raz na coś psu pozwalać a później wszystkiego mu zabraniać. Istotne, by jednak od szczeniaka kształtować dobre nawyki. Oczywiście nie możemy wymagać od szczeniaka, by nie załatwiał swoich potrzeb fizjologicznych w domu. Na początku należy go tego wyuczyć, a żeby go tego nauczyć, trzeba chodzić z nim na zewnątrz parę razy w ciągu dnia. Jeśli sami do końca nie wiemy, co zrobić, żeby porządnie tresować psa, to dobrze przeczytać jakieś książki albo pooglądać programy w TV, dostaniemy wiele cennych wskazówek - .

A jeśli chcielibyśmy mieć psa wytresowanego na najwyższym poziomie i to nie jedynie w najważniejszych kwestiach, to warto wybrać się do szkółki treserskiej. Tam nasz czworonóg zostanie wyszkolony a i my uzyskamy informacje w jaki sposób panować nad psem.

Pies to odpowiedzialność
Kiedy posiadamy w mieszkaniu psa, który nie reaguje na nasze komendy, zdaje nam się, że pies jest najzwyczajniej w świecie uparty. Jednak rzeczywistość jest taka, że niestety to wina człowieka. Należy po prostu mieć świadomość jak wytresować psa. A nie każdy wie, co robić, żeby pies we właściwy sposób reagował na nasze polecenia. Jednak, by pies reagował musi poznać owe komendy - tipy.interia.pl/tipy_1906,tresura-kotow.html.

Nic nie dzieje się samo, jeśli chodzi o tresowanie psa. Jeśli wiemy, że samodzielnie nie poradzimy sobie z tresowaniem psa, to najlepiej pójść do treserów. Ludzie zajmujący się tresowaniem psów potrafią w krótkim czasie doprowadzić do ładu zwierzę. Jednak będąc właścicielami psa powinniśmy brać pod uwagę, że my również będziemy musieli trochę odmienić swoje podejście do naszego psa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-09 02:56:30
Tagi: szkoła, domu, specjalistów, telewizji, szczeniak