Karmniki dla ptaków

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Napisał: Betafence
Na podstawie: Betafence
Człowiek w trakcie szaleńczego rozwoju technicznego mocno wpłynął na naturę. Toksyczne wyziewy z nowych fabryk zatruły wodę i powietrze. Wieloletnie wycinanie lasów zniszczyło dużo unikatowych ekosystemów i uczyniło, że do atmosfery przedostaje się mało niezbędnego tlenu, powstającego właśnie dzięki bogatej florze. Wiele przedstawicieli fauny zostało zniszczonych przez bezmyślną działalność człowieka. Niektóre rodzaje ptaków mają trudności przy składaniu jaj, bo nie potrafią odszukać właściwych miejsc na budowę gniazda. Z tej przyczyny wielu ludzi dbających o naturę konstruuje drewniane budki lęgowe, by ptaki mogły w spokoju spłodzić potomstwo. Tą drogą można wnieść niewielki, lecz ważny wkład w pomoc dla cierpiących zwierząt.


Budki lęgowe możesz zakupić w internecie lub w sklepach zoologicznych. Powinno się mieć na uwadze, że domki dla ptaków tworzy się dla danego rodzaju fauny, ze względu na odmienne ich wielkości i upodobania. Istnieją ptaki, które wymagają osobliwych miejsc na rozród. Przykładem takiego gatunku jest oczywiście polski bocian, który zakłada rodzinę w sporym gnieździe na wysokim obiektach. Niestety, wiele tych polskich ptaków wybiera miejsca na kominach od fabryk, więc każdy troskliwy człowiek musi pomyśleć o w namierzeniu mu innej, przyjaźniejszej miejscówki i postawieniu tam szerokiej platformy.

ptak
Napisał: mikebarid
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli posiadasz talent do majsterkowania w drewnie, karmniki dla ptaków możesz stworzyć na własną rękę w domu. Zrobienie takiego czegoś nie jest ciężkie ani nie pociąga za sobą wielu pieniędzy. Wszystko, co jest niezbędne, to narzędzia, nieco zwykłego drewna i nieco zdolności twórczych. W cyberprzestrzeni przeczytasz reguły konstrukcji budek lęgowych dla konkretnych zwierząt – wybitny specjalista zwierzęcy Jan Sokołowski ułożył je, kiedy szczegółowo poznał ich potrzeby i przyzwyczajenia. Budowy dla różnych gatunków odznaczają się więc odmienną wielkością i szkieletem.


Napisał: Maciej Lewczuk
Na podstawie: sklep na pTAK!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-20 03:02:19
Tagi: woda, Ptaki, lasy