Slayer i Coma – ciekawostki


Chociaż w dwudziestym pierwszym wieku popularnych i fascynujących jest wiele grup rocka, to Slayer jest absolutnie tym, który zdecydował o historii thrash metalu, a i obecnie są jedną z najchętniej wznawianych grup. Ten słynny zespół podbił widownię swoim niesamowitym podejściem do koncerów i niesamowitymi albumami. Te wyjątkowo znany amerykański zespół podbił scenę swym świetnym brzmieniem, innowacyjnym podejściem do muzyki i tajemniczymi tekstami.
Slayer
Napisał: Florian Stangl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zdobyły status złotej płyty w Ameryce, a sam zespół zyskał dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach) Utwory Slayer miały w sobie ślady hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki poważnej (między innymi w nazwie albumu Diabolus in Musica – jest to synonim oznaczający „tryton”, czyli specyficzny interwał, który w wiekach średnich był uważany za demoniczny dysonans) (zobacz tu). Zwłaszcza Slayer (dawniej „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za pioniera także death metalu, którego zapowiedź można odnaleźć w płytach Hell Awaits.

Popularny i wzięty Slayer jest znany z fascynującego brzmienia utworów i eksperymentalnych dźwięków. Na początku odgrywał jedynie rolę supportu innych zespołów i grał covery Iron Maiden, potem jednak – m.in. dzięki dostrzeżeniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i opublikowaniu albumu Show No Mercy zaczęli karierę w thrash metalu. Ten moment z pewnością stanowiła istotny czynnik popularności zespołu Slayer, który do teraz cieszy się nieodważalną sławą ,a także posiada niezwykłe rzesze słuchaczy na całym świecie, a występuje dziś – także w Polsce. Jeszcze odmiennych miłośników muzyki mogą zwłaszcza intensywnie zaintrygowaćniesamowite nowe edycje ich krążków. Równie ceniona Coma jest znana z niezwykłych inspiracji takimi zespołami, jak Led Zeppelin czy Illusion. Nie brakuje tam również nietuzinkowych tytułów utworów i eksperymentalnych dźwięków.Guns n Roses
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Początkowo odnosiło tylko umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego krążka Pierwsze wyjście z mroku, później jednak – m.in. dzięki współpracy z Acid Drinkers – rozpoczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków zespołu stanowiły ważny wątek ciekawego brzmienia Comy. Coma do teraz cieszy się ogromną sławą ,jak również posiada nadzwyczajne rzesze fanów w całej Polsce, a w dzisiejszych czasach próbuje ich zyskać na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego krążka Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii poszczególnych albumów wspaniałych muzyków doskonale może doradzić sprzedawca fachowego, wyśmienicie wyposażonego portalu muzycznego. Zwyczajowo najlepiej nie żałować zbyt wiele pieniędzy na wyśnione doznania słuchowe, jakie z pewnością zapewnia Coma .

.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-20 03:02:12
Tagi: rock, Zespół, fani, thrash metal, dźwięki, wytwórnia, muzycznego