Buty sąwizytówką mężczyzny. A co o Tobie mówią Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są dzisiaj zdecydowanie większej presji atrakcyjności wizualnej. Oczekuje się od nich dbania o ciało i odpowiedniego ubioru. Jednym z podstawowych składników męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.


buty sportowe
Napisał: Marco Verch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Muszą być one przystosowane przede wszystkim do okazji, na jaką się je zakłada. Na przykład, adidasy Nike sprawdzą się w czasie spaceru, zwyczajnych spotkań towarzyskich czy uprawiania sportu, niemniej nie należy ich zakładać do eleganckiej restauracji, w której obowiązuje schludny strój czy do biura, jeśli firma wymaga określonego dress codu.

Niemniej, buty męskie są dzisiaj oferowane w bardzo rozbudowanym asortymencie, toteż niezależnie od okazji, na pewno będzie się mogło odnaleźć coś rzeczywiście stosownego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi). Zastanawiasz się co wybrać? Może primigi na małe stópki?


Po pierwsze, należy pamiętać, że buty męskie muszą być zawsze czyste. Ma to istotne znaczenie w przypadku pantofli, które zakłada się do eleganckich ubrań. Ich dokładne wypastowanie to absolutna podstawa. Tym sposobem staną się one świetnym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe także muszą być regularnie czyszczone. Na szczęście proponowany jest szereg specyfików, jakie upraszczają zachowanie czystości w tym przypadku. Wiele butów można bez obaw wyprać w pralce, niemniej zanim wykona się taki krok, po pierwsze należy sprawdzić metkę obuwia, na której przeważnie znajdują się stosowne wskazówki dotyczące czyszczenia.

pary butów nike
Napisał: Guian Bolisay
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mężczyzna powinien troszczyć się o swoje buty i mieć w szafie przynajmniej jedną parę butów bardziej klasycznych, jakie przydają się podczas określonych okazji. Dość istotne jest także odpowiednie przechowywanie butów, ponieważ dzięki temu nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że tradycyjne rozwiązania są zawsze trendy, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak błyskawicznie, należy inwestować w obuwie świetnej jakości, też jeśli jego cena będzie dość wysoka. Tak buty męskie to inwestycja.

Takie buty bowiem są w stanie posłużyć przez naprawdę wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się faktycznie niska. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup butów wyprodukowanych na specjalne zamówienie u utalentowanych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, jednakże z drugiej strony bardzo opłacalna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-11 08:21:19
Tagi: buty, buty męskie, zamówienie