Górskie szlaki na lato

Wakacje to czas, kiedy wielu ludzi wybiera się na wypad urlopowy. Ten krótki czas ma naładować nam baterie na następne miesiące które spędzimy za biurkiem. Są osoby, które nie wyobrażają sobie wakacji inaczej, jak tylko na kocu, nad lazurowym jeziorem z drinkiem w dłoni. Ale istnieją i tacy ludzie, dla których to mordęga. Oni decydują się na wypoczywać aktywnie, na przykład w górach.
buty, sklep górski, turystyka
Na podstawie: http://www.skalnik.pl/
Gdy planujemy urlop na wędrówce po górach nie możemy zapomnieć o tym, by trasę wędrówki dopasować do naszych umiejętności. Jeśli rozpoczynamy dopiero odkrywanie świata gór, nie pchajmy się na najwyższe szczyty wysokich gór najtrudniejszymi szlakami. Jeszcze będzie na to czas. W naszym kraju mamy wspaniałe góry, w których znajdziemy wiele łatwiejszych a wcale nie mniej urzekających szlaków. Na wędrówkę górską trzeba również umiejętnie się spakować.

Co będzie potrzebne Jeżeli planujemy chodzić po górach w stylu „ze schroniska do schroniska” bez stałej „bazy wypadowej” to zwróćmy uwagę na to, że wszystko co spakujemy będziemy codziennie nosić na plecach. Wobec tego wiadomo, że podstawą wyprawowego ekwipunku powinien być plecak. Ma być odpowiednio pojemny i doskonale dopasowany do naszego ciała. Nie może nigdzie obcierać pleców i ramion, powinien mieć pas biodrowy i piersiowy i wygodne, szerokie szelki. Świetnej jakości są plecaki The North Face - poleca je wielu górołazów.

Absolutnie koniecznie także są dobrej jakości buty. Powinny być nie tylko bardzo wygodne, ale też mocne, odporne na wilgoć i mocno trzymające stopę i kostkę. To bardzo ważne, bo o skręcenia w górach nietrudno.

Bezpieczeństwo najpierw Pamiętajmy, że w górach najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zawsze zabierajmy ze sobą latarkę najlepiej czołówkę. Wszystko może się wydarzyć, może zmierzch złapie nas na szlaku, może będziemy chcieli zwiedzić jaskinię - warto być na to przygotowanym. Nie zapominajmy także by zabrać ze sobą także ubranie chroniące od deszczu - wystarczy niewielka i lekka peleryna. Pogoda w górach jest bardzo zmienna i nawet gdy wychodzimy ze schroniska przy pięknym słońcu może złapać nas deszcz.

Górskie wędrówki to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. jeśli tylko będziemy odpowiedzialni i dobrze przygotowani będziemy taki wypad wspominać przez wiele miesięcy.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-11 08:21:14
Tagi: urlop, deszcz