Którą konsolę wybrać - PS3 czy Xbox 360?

Uniwersum gier, powiedzmy, komputerowymi, jest ogromną gałęzią przemysłu rozrywkowego, która ma swoich topowych twórców, najlepsze marki, swoje pokazy najnowszych produkcji, wartościowe nagrody... Jest to dziś tak wielka branża, jak cały przemysł produkcji kinowych z jego studiami hollywoodzkimi i najsłynniejszymi producentami.


Pierwsze gierki towarzyszyły komputerom, od chwil, kiedy te umiały wyświetlić na ekranie coś więcej, niż sam słowa (tak jak w systemach UNIX). Ukazały się pionierskie gry, na przykład Bomberman, Pacman czy inne legendy, ale szybko uznano, że chęć na tego typu rozrywkę ciągle wzrasta, a nie każdy chce, czy jest w stanie zdobyć komputer. Z tego powodu utworzona została całkiem nowa gałąź propozycji, inna partia rynku gier, poświęcona tylko im. Powstały pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw na kosnolęw Najbardziej znane konsole, zaczynając od starszych, to NES (japoński produkt Nintendo Entertainment System), który w Polsce z pewnych względów nie był osiągalny, dlatego powstały jego odpowiedniki, do dzisiaj działające w licznych mieszkaniach: <strong>Pegasus</strong>. Te małe urządzenia przyłączane do telewizorów, umożliwiały granie w Contrę czy pierwsze tytuły z serii Mario Bros. Już w latach 90' ekipy małych pasjonatów oblegały każdy sklep z grami, kasetami i pierwszymi grami na CD.

Wraz z rosnącym poziomem technologii i zapotrzebowaniem na coraz bardziej złożone gry, lepszą grafikę i żywsze [TAG=animacje
Na podstawie: Blackgames.pl
, pojawiły się konsole Sony Playstation, na co firma Microsoft, która nie siedziała ze związanymi rękoma, odpowiedziała konsolą XBOX. Ciągle rosło grono graczy, ukazywały się coraz lepsze rozwiązania, i, rzecz jasna, w postępie geometrycznym ukazywały się na rynku znakomite tytuły.


Dziś najpopularniejsze konsole to XBOX 360 oraz Playstation 3 Wyposażone w szybkie, markowe procesory, pojemne dyski i połączenie z siecią. Najpowszechniejsze gry na XBOX 360 to rodzina gier Battlefield, rodzimy Wiedźmin a także Assassins Creed, natomiast gry na Playstation 3 to God Of War, kontynuacje serii GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Pomniejszym konkurentem pośród takich maszyn, choć wciąż niezwykle popularnym, jest japońska, poręczna konsola NDS. Ukazana już niemal dekadę temu, wciąż ma mnóstwo pasjonatów, którzy kreują nowe gry na NDS, oraz tych, którzy takie gry kupują i przy nich spędzają wolny czas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-11 08:21:14
Tagi: komputer, procesory, gry, konsole, animacje