A Ty gdzie przeważnie udajesz się na wakacje? Czy preferujesz rodzime klimaty czy może odkrywasz zagraniczne kraje i zdobywasz nowe wrażenia

Każdego roku mamy przerwę od codziennego życia, nie tylko od pracy, ale od dotychczasowego życia, gdzie zaplanowany lub niezaplanowany jest każdy z aspektów życia. To czas, gdy możemy sobie pozwolić na wypad w nieznane, okres, gdy możemy wypocząć, naładować swoje baterie na kolejne życiowe wyzwania.

Wakacje w Turcji
Napisał: Eder Fortunato
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taki czas jest znany każdemu z nas, to okres wakacyjny. Jakże wypatrujemy je z niecierpliwością, jak wiele w zamian dostajemy. Czy masz już zaplanowane kolejne wakacje? (polecamy na stronie) Czy preferujesz jeździć blisko, po Polsce czy może preferujesz zagraniczne wypady?

Prawda jest tego typu, że jeszcze nie tak dawno mało osób było w stanie sobie pozwolić na wyjazdy zagraniczne. Wydawały się one zbyt kosztowne, dla małej grupy osób, stąd też większość Polaków wybierała wolny czas nad polskim morzem czy w naszych górach. To miało też miejsce w czasach komunistycznych, gdy wyjazdy zagraniczne były niezbyt dostępne, a jak już to niezbyt duża ilość ludzi mogła sobie na nie pozwolić. Obecnie sytuacja jest całkowicie inna, ponieważ wiele nowych krajów jest dla nas dostępna. Wystarczy sprawdzić propozycje biura podróży.Jak wczasy to wczasy za granicą czy wakacje w Tunezji, nie ma problemu, a ceny są często nawet bardziej do zaakceptowania niż za wakacje nad polskim morzem. Z tego względu wielu Polaków decyduje się na zagraniczne wypady. Nie tylko, iż w takich krajach, jak Tunezja czy Egipt słoneczna pogoda będzie zapewniona, to jeszcze inna cywilizacja, zwyczaje i w ogóle całkiem świeże doznania są na wagę złota. Najbardziej popularne destynacje to właśnie Afryka północna, ale także kraje europejskie, jak Włochy, Hiszpania, Cypr czy Malta (https://eccoholiday.com/dojazd-wlasny/malta/). Wiele osób jeździ też do Turcji, a to państwo na pograniczu Azji i Europy, więc oferujący ciekawą mieszankę orientu z wyłaniającą się powoli, ale jednakże sukcesywnie dawką europejskości. Podobnie sytuacja wygląda na przykład w Tunezji.

kliknij po więcej
Napisał: Marcin Grabski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chociaż to kraj afrykański, to dzięki rozwojowi turystyki coraz większa ilość osób zauważa tam czynniki swojskie. To oznacza, że jesteśmy w stanie tam poczuć się jak w domu, a jednocześnie wiemy, iż jesteśmy w miejscu egzotycznym, co widzimy na każdym kroku. To wszystko sprawia, że wyjazd zagraniczny w takie miejsce to same zalety. Chociaż u siebie czujemy się jak w domu, to jednakże możemy się spodziewać zbytnio identycznego klimatu. Tylko wyjazd za granicę na wczasy zapewnia bardziej bogate wrażenia i lepszy wypoczynek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-12 08:21:16
Tagi: Afryka, egzotyczne, przerwa, słoneczna pogoda, doznania