Jeśli nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w pracę zawodową, to w takim wypadku poza większymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu

Każde hobby wymaga wkładu finansowego, jedno więcej, inne mniej. Jeśli zaś nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w pracę zawodową, to wtedy poza dużymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu. Jednak rozwój kosztuje, skoro się rozwijamy w konkretnej dziedzinie to powinniśmy inwestować w swoją zawodową pasję, do momentu gdy osiągniemy perfekcję, w tym co nas interesuje. Choć nawet, jeżeli dotrzemy do tego miejsca koszty niestety się nie skończą. Rozwój to nieustanny proces podnoszenia swoich kwalifikacji. Również pisarz ponosi duże koszty własnego rozwoju, choć wielu w to nie jest w stanie uwierzyć.


sprzęt studyjny
Napisał: Audio Mix House
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pisarz to ma klawo, wielutak myśli, nie dość, że siedzi w domu to mało tego, może pisać, gdzie chce. Może udać się nad morze, opłacić domek nad samym brzegiem i tworzyć. Może również schować się w górach i tam łapać wenę. Nie myślą jednak ci, co tak twierdzą o tym, iż ego typu sposób życia też kosztuje. Mało który pisarz może w ten sposób żyć. Tylko niektórzy, tym bardziej w Polsce. Reszta nie ma tak kolorowo, walczą dopiero by zaistnieć, lecz do tego czasu zarabiają jak wszyscy – ciężką pracą.


No to, ktoś powie, jeśli nie ma tak fajnie to i tak ma znacznie lepiej aniżeli reszta artystów: muzycy czy fotografowie. Nie musi przecież kupować kosztownego sprzętu studyjnego typu siedmiopłaszczyznowe blendy, gitary i wzmacniacze. Nie musi wkładać swoich pieniędzy w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Tak samo nie jest zmuszony tak jak
studio
Napisał: Chris Marchant
Na podstawie: http://www.flickr.com
profesjonalny fotograf wkładać swój oszczędności w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest także od kupna sprzętu studyjnego typu ekran odbijająco-rozpraszający, nie wpakowuje kapitału w nowe lampy czy w najwyższej klasy obiektywy. Pisarzowi dawniej wystarczała maszyna do pisania lub czysty zeszyt. Teraz ma laptopa.

Takie myślenie jest błędne, gdyż pisarz, podobnie jak inni profesjonaliści inwestuje w siebie nieustannie. Wszak taki człowiek musi jak najwiecej czytać, ciągle przyswajać wiedzę, a książki kosztują. Musi chodzić na kursy, dokształcać się, zawierać znajomości z ludźmi z branży, uczęszczać na konferencje, które przeważnie nie są darmowe. Musi także łapać natchnienie, zmieniać otoczenie, chodzić do teatru i do kina. To przecież wszystko kosztuje. To prawda, że nie potrzebuje kosztownego sprzętu jedynie do pisania. Wystarczy kartka papieru i pióro. Jednakowoż, by zapełnić głowę pomysłami musi wcześniej włożyć pieniądze w samorozwój.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-12 08:21:20
Tagi: góry, kino, praca, koszt

Kategorie

Archiwa miesięczne

Wysoko oceniane

Filmy

Archiwa miesięczne