Sezon na rower

Pomimo tego, że styczeń trwa w najlepsze, warto już teraz zastanowić się nad zbliżającą się wiosną i wycieczkach rowerowych. Bez znaczenia jest czy jesteśmy w przepełnionym mieście czy w małym miasteczku, czas na aktywny relaks i wycieczki na rowerze wygospodarujemy zawsze i każdy dobierze odpowiedni sprzęt rowerowy dla siebie.


Jak wybrać idealny rower?

przerzutki rowerowe
Napisał: Glory Cycles
Na podstawie: http://www.flickr.com
Głównym pytaniem przy wyborze roweru jest to, do czego ma on nam być potrzebny, do wycieczek po mieście lub środek transportu czy chcemy pokonywać nim góry i doliny oraz błotniste lasy. Mamy także do wyboru rowery dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Rowery dostosowane są do naszych potrzeb – inaczej zaprojektowane i lżejsze będą rowery dla pań, w opozycji do masywnych rowerów dla męskich. Rowery dla dzieci zaprojektowane są tak, aby wraz ze wzrostem dziecka, rower można było dostosowywać do wzrostu i zwiększać jego wysokość.

Przejażdżki miejskie.

O tym, że w zatłoczonym mieście nic nas nie uratuje od spóźnienia na spotkanie tak jak rower, wiemy wszyscy. Podczas gdy całe miasto stoi w korkach, my spokojnie wykorzystując trasy rowerowe przemierzamy naszą drogę. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców miast są |rowery miejskie. Cechują się one klasycznym wyglądem i delikatną budową. Istotnym wyposażeniem takich rowerów są światła i elementy odblaskowe – muszą one bowiem być widoczne na drogach. Rowery miejskie skonstruowane są do nagminnego zsiadania z nich, dlatego siedzisko położone jest poniżej kierownicy i umożliwia jazdę z prostym kręgosłupem.

Fani rowerowych wojaży i adrenaliny
kierownica rowerowa
Napisał: Glory Cycles
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dla osób, którym nie straszne są górskie szlaki, ekstremalne warunki pogodowe i terenowe, sklepy rowerowe oferują rowery górskie. Cechują się sportowym wyglądem, są cięższe i posiadają lepsze amortyzatory. Wśród nich wyróżniamy dwa rodzaje – długodystansowe XC zwane Kross country, a także MTB, idealne do zróżnicowanych górzystych tras.

Wybraliśmy rower, trzeba pomyśleć o asortymencie dodatkowym ---> więcej.
Nowoczesny sklep rowerowy ma w ofercie poza rowerami, bardzo dużo produktów doposażeniowych, które mogą się nam przydać w eskapadach. Wybierać możemy spośród niezliczonej ilości bidonów na napoje – ciepłe i zimne, pojemników i skrzynek, które zmieszczą nasz bagaż.
Aktywny wypoczynek jest niezbędny do zachowania zdrowia, niweluje stres i wyzwala energię. Rowerowe eskapady są wspaniałym sposobem na zdrowie oraz długowieczność, co ważne, jeździć mogą wszyscy – od dzieci po seniorów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-12 08:21:19
Tagi: miasto, dzieci, Energia, rowery, transport, sklep