Sezon zimowy - czas na narty

Dla wielu osób zima to najlepszy czas do uprawiania sportu oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Zimowy wypoczynek natomiast kojarzy się najczęściej z górami. Dla zwolenników zabawy i sportu na śniegu górskie szczyty stanowią istny raj. Ta forma aktywności wybierana jest zarówno przez najmłodszych, jak i przez starszych.


Miłośnicy białego szaleństwa dzielą się na dwie podstawowe grupy – narciarzy oraz na snowboardzie. Każda z wymienionych dyscyplin jest dynamiczna i często dostarcza dużej porcji adrenaliny. sezon narciarski 2012/2013 w miejscowościach górskich jak zwykle obfituje w turystów. Pod hasłem „gdzie na narty w Polsce” można trafić na wiele ofert dotyczących możliwości jazdy w polskich górach w kolejnym roku.

Snowboard
Jest to dyscyplina na dzień dzisiejszy szybko rozwijająca się w naszym kraju, a liczba jej miłośników ciągle wzrasta, co można obserwować na podstawie popularności zwrotu „snowboard w Polsce” na stronach WWW. Sposób jazdy podobny jest odrobinę do jazdy na deskorolce. Podobnie jak w przypadku nart, jazda na „desce” grozi licznymi urazami, różnica polega wyłącznie na zróżnicowanym umiejscowieniu tych urazów. nauka jazdy na snowboardzie nie jest łatwa, początkujący często narzekają na bóle oraz liczne upadki. Więcej bowiem problemów sprawia utrzymanie równowagi niż w przypadku nart, gdzie dodatkowo nierzadko potrzebne są kijki. Mimo to panuje przekonanie, że nauka snowboardingu zabiera zdecydowanie mniej czasu niż nauka jazdy na nartach. W kontekście tego sportu również zauważa się spore zainteresowanie ofertami na przyszły rok, dlatego popularnością cieszy się fraza „snowboard 2013”.

Narty
Inną, bardziej nawet lubianą dyscypliną zimową jest narciarstwo. Występuje ono w kilku odmianach, można mówić o narciarstwie biegowym, zjazdowym, a także o coraz popularniejszej odmianie, jaką jest carving. Ten ostatni sposób polega na jeździe na zwężonych pośrodku nartach w charakterystyczny sposób – skręca się wykorzystując jedynie brzegi nart, dzięki czemu nie traci się prędkości. Narciarstwo cieszy się wielkim powodzeniem zarówno w kraju jak i za granicą. O stopniu zainteresowania możliwościami jazdy na nartach za granicą świadczą wyszukiwania w sieci takich haseł jak „narty w Austrii”.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-12 08:21:24
Tagi: nauka, sezon, narciarstwo, nauka jazdy, jazda