W jaki sposób połączyć kosmos z fikcyjną akcją? Pograj w gry kosmiczne

W jaki sposób połączyć historyczną, a najlepiej średniowieczną pasję z rozrywką gier online? Jakie propozycje oferuje internet fanom kosmosu? Twórcy gier historycznych i kosmicznych walczą o każdego gracza.
Gry komputerowe
Napisał: dfactory
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obu typach gier dysponuje się najczęściej interfejsem opartym na podobnych zasadach. W kosmicznych akcjach gracz odpowiada za przejmowanie przestrzeni kosmicznej i pochwycenie kuszących surowców. Ma on swój „bolid” - maszynę, którą udoskonala przez kolejne modyfikacje - zobaczymy to m. in. w Dark Orbit. O ile znajdziemy w sieci gry kosmiczne (link do strony) nastawione na zdobywanie przestrzeni, surowców, a w dalszej kolejności walkę, to niektóre symulatory bazują jedynie na walce z wirtualnym wrogiem. Tak jak w „Gwiezdnych wojnach” wcielamy się w postać dowódcy statku kosmicznego, pana kosmosu, planetowego konkwistadora. Wykonanie zadań, takich jak wygranie bitew, zdobycie nowej technologii, czy statku to nie koniec - dalej możemy kolonizować całe galaktyki. Zabawa w potęgę kosmosu jest do kupienia w wielu wersjach na peceta: Starpoint Gemini, Star Citizen, czy znanemu nawet kosmicznym laikom – Star Wars.w co grac
Fani strategii historycznej również mają swój kąt gier w sieci, jak i tych na zwykłego peceta. Koniecznie powinni sprawdzić się grając w klasykę, czyli Europa Universalis - jest to symulator oparty na faktycznych wydarzeniach i procesach z historii. Do wyboru jest kilkaset państw, którymi można rozpocząć grę na przestrzeni średniowiecza i nowożytności. Przez setki godzin władamy królestwami jako monarchowie, generałowie, zarządcy manufaktur, handlowcy i finansiści w jednym! Po prostu dyrygujemy państwem zgodnie z naszą wolą. Zwolennicy antyku, dla których fabuły i gry średniowieczne nie są ciekawą alternatywą, postawią na starożytny kontekst gier. Sprawdzić się można choćby w grze Ikariam. Akcja tej gry online rozgrywa się na greckiej wyspie. Zarządzając ojczyzną filozofii odpowiadamy za rozwój ekonomiczny, podboje i wojny oraz handel. Od gracza zależy na który kierunek rozwoju – wojsko, infrastrukturę, zasoby – postawi w trakcie gry. Jedno jest pewne - to ciekawy sposób na połączenie pasji historycznej i rozrywki z gry.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-12 08:21:16
Tagi: Bitwa, gry kosmiczne, gry średniowieczne, gra online