Aktywny wypoczynek w górach

Góry Stołowe
Napisał: Eri_pl
Na podstawie: www.flickr.pl
O wypoczynku myślimy okrągły rok. Gdy długie zimowe godziny nam doskwierają, chwytamy za foldery agencji turystycznych i oglądamy piękne fotografie. Zwykle są to bajkowe widoki z błękitnym morzem w tle. Od lat wielką popularnością cieszą się wakacje za granicą , w słynnych kurortach. Uwielbiamy Grecję, Włochy, Egipt,a także Tunezję, czy Turcję. Przywykliśmy do słodkiego lenistwa nad morzem i tylko w ten sposób widzimy idealny odpoczynek.


Karkonosze
Napisał: hr.icio
Na podstawie: flickr.com
Może jednak warto zdecydować się na coś innego? Zmieńmy odwieczne przyzwyczajenia i pojedźmy na wakacje w góry. Nasz kraj nie jest w stanie pochwalić się atrakcyjnym wybrzeżem, przede wszystkim przez nie najlepszą pogodę. Za to polskim górom niczego nie możemy zarzucić. Możemy przeżyć cudowne dni wśród wysokich szczytów. Góry są piękne i atrakcyjnie nie tylko zimą, kiedy zjeżdżamy po białych stokach. Także w lecie jesteśmy w stanie ciekawie spędzić tu wakacje.Jeśli targają nami jakieś wątpliwości, popytajmy wśród przyjaciół. Na pewno ktoś poleci nam przytulny hotelik, gdzie doskonale odpoczniemy. Noclegi w górach to wyjątkowa możliwość, by poznać zwyczaje tutejszych mieszkańców. Regionalny wystrój pokoi pomoże nam dobrze wczuć się w wyjątkową atmosferę, jaka panuje w górach. Można posmakować regionalnych dań, które są w górach chętnie podawane. Mieszkańcy tych terenów bardzo lubią chwalić się swoją ciekawą kulturą.

Gdy mówimy o górach w Polsce, mamy na myśli najczęściej Tatry i Zakopane. Bardzo często zapominamy o Sudetach, które również mają wiele do zaproponowania letnikom. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy lubią wędrować po górach, ale nie są wprawionymi piechurami. Sudety nie sprawią nam dużych kłopotów. Będą nas z kolei zachwycać wyjątkowymi pejzażami. Również to pasmo ma swoją stolicę, którą jest bez wątpienia Karpacz. Miejscowość, dzięki turystom, rozkwita i rozwija się bardzo dynamicznie. Powstają ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz nowe hotele, przez co noclegi w Karpaczu (np. ) nie stanowią żadnego kłopotu. Należy tylko wystarczająco wcześniej zarezerwować termin.


Napisał: S.D.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-19 02:57:32
Tagi: góry, hotele, wakacje, urlopy, Tatry, pensjonat, schroniska