Ciekawe wycieczki szlakiem dawnych pokoleń

W porzekadle, iż cudze chwalimy, a swego nie znamy, mieści się mnóstwo prawdy. Można to obserwować chociaż w naszej narodowej turystyce: znacznie chętniej wyjeżdżamy za granicę, aby podziwiać zabytkową architekturę, cieszyć się wspaniałymi górami albo poznawać tradycje wiążące się z grupami etnicznymi, które zachowały się do dzisiaj.


samochód
Napisał: helmuthess
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tym czasem to wszystko mamy w Polsce.


pensjonaty
Napisał: HarmonyRae
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niewiele osób przeznacza czas, aby chociaż w szczątkowej ilości poznać bogactwo kulturalne naszego kraju Wolimy wyjazdy zagraniczne od odkrywania, jak wiele do zaproponowania ma nasza Polska (użyteczny link). Jeśli jedziemy za granicę, za każdym razem towarzyszy nam przewodnik, w kraju nawet o nim nie pomyślimy. Dlatego nawet jeżeli decydujemy się na odwiedzenie jakiejś miejscowości, z reguły nie mamy okazji poznać ją dogłębnie - informacje jakie można znaleźć w internecie to nie wszystko. Doskonałym przykładem takiego typu zwiedzania jest Kraków - miasto bardzo popularne zwłaszcza wśród mieszkańców południowej Polski. Kto z nas nie był w Krakowie? A kto poznał w nim coś więcej niż tylko Rynek, kościół Mariacki i Wawel? Z pewnością niewiele osób. A przecież w niezwykle prosty sposób da się to zmienić. Jeśli rozchodzi się o biuro turystyczne Kraków to wyjątkowe miejsce w skali kraju - z uwagi na tak ogromną popularność wśród turystów istnieje tam mnóstwo placówek takiego rodzaju.


Butelka z filtrem
Napisał: HikingMike
Na podstawie: http://www.flickr.com


Opłaca się udają się w dany rejon kraju poznać go jak najbardziej. Można zrobić to samodzielnie lub korzystając z zorganizowanych wycieczek (biuro turystyczne kraków). W taki sposób mamy możliwość poznawania wspaniałych miejsc, o których istnieniu do tej pory nie mieliśmy pojęcia.


Jeżeli jesteśmy już w stolicy województwa małopolskiego, wycieczki objazdowe z Krakowa to opcja, z której zwyczajnie musimy skorzystać. Niezależnie od tego, czy wolimy wycieczki nastawione na poznawanie zabytków czy też walorów przyrodniczych z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-19 02:57:41
Tagi: wycieczki, Kraków, czas