Małopolska zaprasza - dobre hostele

Kiedy trzeba by było pokazać najlepszy dla wczasowiczów w wakacje zakątek Polski, na pewno dobrą pozycję zajęłaby Małopolska. Praktywnie niełatwi opisać wszystkie atrakcje turystyczne, które można ujrzeć w tym urokliwym zakątku Polski, więc w tym tekście opiszemy 2 najciekawsze punkty. Na początek dawna stolica kraju, jedno z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miast w Polsce.
Kraków
Kraków to niesamowite miasto, to zauważy każdy, kto choć raz tam zawita. Kraków ma niezapomnianą atmosferę, która kusi każdego dnia. W Krakowie można zwiedzić mnóstwo zabytków. Najsłynniejszym punktem jest naturalnie Wawel, wielka siedziba królów Polski. Jest to zestaw budowli, które należy dogłębnie zwiedzić, bo są to kluczowe miejsca dla Polaków. Obowiązkowym punkt jest zwiedzenie katedry wawelskiej, w której kryptach miejsce spoczynku mają najsłynniejsi rodacy. W podziemiach miejsce wiecznego spoczynku mają między innymi Juliusz Słowacki oraz marszałek Józef Piłsudski.

Może zaciekawią Cię również podobne źródła na opisywany wątek? Jeżeli tak, to zobacz je i uzyskaj świeże informacje na to zagadnienie.

Po wyjściu z podziemi katedry należy wejść na wspaniałą wieżę, z której rozciąga się przepiękna panorama Krakowa. W wieży jest słynny dzwon Zygmunt, który daje głow jedynie przy uroczystych świętach. Następnym miejscem do obejrzenia w Krakowie jest dawna dzielnica żydowska – Kazimierz. Zgłodniali długimi spacerami turyści powinni pójść do żydowskich restauracji, a zmęczeni drogą znajdą tu ekskluzywne apartamenty w Krakowie.

zakopane
Na podstawie: www.morguefile.com
Kolejną miejscowością w rejonie, którą warto zaprezentować, jest Zakopane. To idealny punkt na wczasy zimową porą, gdyż działa tam wtedy cała masa świetnych zjazdów narciarskich. Wielbiciele sportów zimowych muszą wspiąć się na stromą Wielką Krokiew. Zakopane to idealna baza wycieczkowa dla tych turystów, którzy kochają wielogodzinne wędrówki po górach. Warto postawić mniej popularne szlaki wycieczkowe, bo znane trasy są zazwyczaj strasznie nabite turystami, co może zepsuć wszelką przyjemność z włóczęgi.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-19 02:57:34