Jaki powinien być wysokiej klasy hotel? Czym się powinien wyróżniać, jakie musi mieć wyposażenie?

Hotele uhonorowane pięcioma gwiazdkami to miejsca noclegowe o niezwykle wysokim standardzie. Za jedną dobę gość płaci duże kwoty, z tego również względu może oczekiwać szczególnie wygodnych, czy nawet luksusowych warunków. Z tego tekstu dowiesz się, jakie meble i akcesoria powinny zostać ulokowane w pokoju który się znajduje w tego rodzaju hotelu.

Pokój hotelowy
Napisał: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze warto rozeznać się, jakie tak naprawdę wymiary muszą mieć wyznaczone pokoje w hotelu pięciogwiazdkowym. Powierzchnia pokoju jednoosobowego wynosić musi przynajmniej 14 m2, dla dwóch osób – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Warto przejść do mebli. W pokoju który znajduje się w hotelu o bardzo wysokim standardzie łóżko dla jednej osoby powinno mieć wymiary 90 x 200 cm, dwuosobowe natomiast 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku powinna znaleźć się szafka nocna dekoracje (look odnośnik do strony) stolik.W skład umeblowania takiego pokoju musi wejść stolik, nie można zapomnieć też o fotelach lub kanapie. Szafa, która została przeznaczona jest do przechowywania garderoby odwiedzającegoa musi posiadać głębokość przynajmniej sześćdziesięciu cm i zostać wyposażona w odpowiednią ilość wieszaczków (co najmniej trzy wieszaki dla jednej osoby). W tego typu pokoju nie może też braknąć biurka oraz krzesła restauracja (jesteśmy tutaj) krzeseł (jednego na jedną osobę). Konieczna jest także obecność wieszaka do wieszania odzieży wierzchniej, lustra oraz bagażnika hotelowego, który przeznaczony jest do przetransportowania torby podróżnej gościa.
Jeżeli mamy na względzie o oświetlenie jednostki mieszkalnej w pokoju w hotelu pięciogwiazdkowym, to w każdej z nich powinny znajdować się przynajmniej trzy lampy sufitowe co więcej po jednej lampce nocnej w pobliżu każdego łóżka. W skład umeblowania dodatkowego muszą wejść kolejne sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan lub wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, przyrządy do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania a także popielniczka.

Zalecane jest również zamieszczenie w takim pokoju elementów dekoracyjnych, które upiększą pokój. Takie wyposażenie musi zawierać każdy pięciogwiazdkowy hotel, w każdym miejscu, jak na przykład hotele Olsztyn. To zapewnienie pełnego zadowolenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-13 02:59:07
Tagi: meble, telewizor, szafa, gość