Kupujemy nowy laptop

Wybór komputerów dla twojej organizacji to poważna decyzja. Trafny dobór oprzyrządowania decyduje o jakości i szybkości pracy organizacji. No i rzecz jasna może mieć poważne skutki dla budżetu firmy. Dowiedz się na co zwrócić uwagę nabywając komputer.


Komputer przenośny czy stacjonarny? Duży dysk twardy? Ile pamięci oraz jaki monitor? Z WiFi czy bez? Wybór laptopa może nastręczyć sporo kłopotów. Warto się dobrze zastanowić za co dobrze jest dopłacić, a za co nie trzeba przepłacać. Nadmiar funkcji a także gadżetów mogą sprawić, że nabędziemy drogi laptop ponad nasze wymogi. Zbytnia oszczędność to z kolei ryzyko, że nie będzie spełniał naszych oczekiwań w szczególności, iż to zakup na kilka lat. Dlatego przede wszystkim komputery w naszej organizacji muszą zostać dobrane do zadań które realizujemy. Inne parametry posiadają komputery dla grafików, natomiast inne do prostych funkcji biurowych.

Podstawowe pytanie: laptop, czy stacjonarny? W ostatnich latach sprzedaż laptopów przekroczyła zdecydowanie sprzedaż stacjonarnych komputerów. Powodów przemawiających za komputerem przenośnym jest co najmniej parę, mianowicie laptop, to mobilne stanowisko pracy. Nie przywiązujemy go do biurka. Pracownik przedsiębiorstwa może dzięki niemu wykonywać swe zadania w domu czy w delegacji. Poza tym laptop (naprawa - http://www.opolkom.pl/naprawa-laptopa) zabiera zdecydowanie mniej miejsca. Ma także swe ograniczenia. Praca przy notebooku jest w wyższym stopniu męcząca. Nagminniej ulega awariom, posiada mniejszą żywotność, a wymiana części na nowsze jest dużo droższa. Natomiast stacjonarny komputer, np. klik!, umożliwia większy komfort pracy jak też łatwiej poddaje się modernizacji.

komputery sklep internetowy
Napisał: Intel Free Press
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy komputer nie jest przeznaczony do prac graficznych nie ma powodu wydawać nazbyt dużo pieniędzy na monitor (poznaj więcej) o wielkiej przekątnej i wysokiej rozdzielczości. W przypadku laptopa wystarczy nam w zupełności matryca 15 cali. W przypadku monitora stacjonarnego winniśmy się zadowolić się przekątną 19 cali. Procesor to serce każdego laptopa. Im mocniejszy procesor tym bardziej efektywny komputer. Jednakże nie przesadzajmy, prawdopodobnie nie będziemy tworzyć zaawansowanych modeli statystycznych.


Przy cenie komputera do 2,5 tysiąca standard aktualnie to procesor dwurdzeniowy taktowny zegarem 3,3 Ghz. Gdy chodzi o pamięć to im więcej tym korzystniej. Wymagania stawiane komputerom prędko się zmieniają, więc pamięci nigdy za wiele. Ale rzecz jasna też nie trzeba przesadzać. Roztropny standard aktualnie to około 4 - 8 GB RAM typu DDR 3.

Naturalnie możemy komputer zadysponować zdalnie wbijając w przeglądarkę frazę: komputery sklep internetowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-13 02:59:07
Tagi: procesor, notebook, dysk, monitor