Plusy Podlasia

Podlasie jest najdalej wysuniętym na północny-wschód województwem Polski. Od wschodu graniczy ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Mieszczą się na tym obszarze 4 parki narodowe, 3 krajobrazowe, aż 87 rezerwatów przyrody a też liczne tereny chronionego krajobrazu. Jego metropolią jest Białystok. Innymi istotnymi ośrodkami miejskimi są Łomża a także Suwałki. Jest tutaj mnóstwo osobliwych miejsc do zobaczenia.
Wypoczynek na Podlasiu wprowadzi w podziw z pewnością nie jednego człowieka. Poniżej trochę wartych do zrealizowania ofert na odpoczynek.

Pierwszym wartym zachwalenia obszarem jest zalew Czarna Białostocka. Mieści się on w Puszczy Knyszyńskiej. Jest tutaj wyjątkowo ustronnie, cichutko i pięknie. Zejścia do wody są łagodne a podłoże jest czyściutkie i piaszczyste. W sezonie letnim plaże pilnowane są przez ratowników. Wtenczas również jest możliwość pożyczenia sprzętu wodnego. Innym czarującym miejscem jest poprzednia strona Jezioro Studzieniczne.
Dzika Zagroda
Napisał: www.nakaszubach.pl
Na podstawie: www.nakaszubach.pl
Znajduje się ono w okolicach Augustowa. Naokoło rozlewiska znajdują się domki wypoczynkowe jak również pola namiotowe. Miejsce to jest >> przejdź warte polecenia osobom, które szukają ciszy i spokoju. Nie opodal jeziora mieści się miejscowość, Studzieniczna, w której zwiedzić można sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Ze swoimi dzieciakami możemy udać się do Jurajskiego Parku Dinozaurów, który znajduje się w Jurowcach. Postawiono tu 27 eksponatów a także kilkanaście tablic informacyjnych. Na planszach owych są zamieszczone informacje o konkretnym dinozaurze. Do co poniektórych dinozaurów można podejść i dotknąć je. Inną atrakcyjną wyprawą jest rejs statkiem żeglugi augustowskiej.


Rejs taki może trwać od 45 min. do 2, 5h – wszystko zależy od nas samych. Rzecz jasna polecany jest ten najdłuższy. Jednakże, jeśli w taki rejs udajemy się z małymi dziećmi lepiej wybrać ten krótszy. Podlasie ma do zaoferowania również lot balonem. Ze względu na to, że Podlasie jest jednym z najbardziej dzikich regionów Polski, gdyż jest tu nieduża ilość przemysłu a powietrze jest można stwierdzić czyste, wzbicie się tutaj w powietrze jest rzeczywiście kapitalnym przeżyciem. Polecamy .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-13 02:58:53
Tagi: odpoczynek, wyprawa, jeziora, sezon, wycieczka, miejsca, Dzieciaki, wypożyczenie